Ślubowanie uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu

W niedzielę 21 maja 2023 roku odbyło się pierwsze uroczyste ślubowanie klas mundurowych Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

 

Wydarzenie swoim patronatem objęli: starosta Krzysztof Bieńkowski, dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu płk. dypl. Bogusław Postek oraz Dyrektor ZSP im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu Paweł Szczepkowski.

Dzień uroczystego ślubowania rozpoczęto mszą świętą w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu, Po mszy żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego wraz z młodzieżą z klas mundurowych przemaszerowali ulicami Przasnysza na teren Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej 25. Oddziały podążały za Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, prezentującej swój repertuar marszy wojskowych.

 

– Ceremonia ślubowania odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Bezpośrednio na sztandar szkoły ślubowało czworo kadetów w obecności starszych kolegów z klas mundurowych, dyrekcji szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Uroczystość była również okazją do wręczenia listów gratulacyjnych najlepszym uczniom klas mundurowych. Ślubowaniu towarzyszyły wystąpienia Dowódcy 2. ORel, Dyrektora Zespołu Szkół oraz Starosty Przasnyskiego – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Wydarzenie zwieńczył piknik wojskowy, na którym nie zabrakło pokazu sprzętu i wyposażenia wojskowego. Licznie przybyłe rodziny uczniów i mieszkańcy Przasnysza mogli liczyć na żołnierską grochówkę oraz występ zespołu „Przasnyscy Orelowcy”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
15 dni temu

Dzieci, co wy robicie?

Ostrzegam
Ostrzegam
15 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Rodzice, co wy robicie swoim dzieciom ?!

By to ch..
By to ch..
15 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Coś Ci dolega ?

Przasnyszanin
Przasnyszanin
15 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Co to za podszywka ? Na leczenie proponuję się udać…