Serwis internetowy stworzony przez uczniów z Krasnego wyróżniony w wojewódzkim konkursie.

Uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem stworzyli serwis internetowy „Krasne i Opinogóra – śladami rodu Krasińskich” przedstawiający treści związane z ich małą ojczyzną. Powstał m.in. film dotyczący realizacji projektu. Strona internetowa o Krasnem i Opinogórze, stworzona przez pięcioro ósmoklasistów została wyróżniona przez jury.

 

 – Poprzez tę stronę chcemy zachęcić Was do głębszego zapoznania się z zasłużonymi przedstawicielami rodu Krasińskich. Inspiracją do powstania serwisu „Krasne i Opinogóra – śladami rodu Krasińskich” stała się II edycja „Konkursu wiedzy o Mazowszu” ogłoszonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Dzięki projektowi nie tylko poszerzyliśmy wiedzę na temat historii Krasnego i Opinogóry, miejsc, którymi zawsze się interesowaliśmy, ale także odbyliśmy wiele ciekawych rozmów dotyczących życia takich postaci jak Ludwik Krasiński czy Zygmunt Krasiński. Wizyty w Muzeum Romantyzmu, Muzeum Rodu Krasińskich, w miejscowych bibliotekach pozwoliły nam inaczej spojrzeć na miejsce, w którym się urodziliśmy i żyjemy, na naszą „małą ojczyznę”. Dzięki stronie internetowej chcielibyśmy przede wszystkim dotrzeć do naszych rówieśników i pokazać im, że historia Polski może być fascynująca – czytamy na stronie stworzonej przez uczniów.

Ostatnim etapem zadania projektowego było przygotowanie serwisu internetowego. Wiązało się to i z redakcją tekstów, edycją fotografii, ale też z montażem materiałów filmowych oraz hostingiem strony internetowej – wykupieniem domeny, przygotowaniem szablonu i systematycznym wypełnianiem go treściami.

“27 lutego w Szkole Podstawowej w Krasnem odbył się I etap II Konkursu Wiedzy o Mazowszu, w którym naszą szkołę i naszą miejscowość reprezentowali uczniowie klasy VIII – Natalia Purzycka, Marcelina Nowotka, Sebastian Bartołd, Piotr Główka i Paweł Ustowski. Wcześniej uczniowie zrealizowali projekt związany z konkursem – przygotowali stronę internetową „Krasne i Opinogóra – śladami rodu Krasińskich”. Pod koniec lutego uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy historyczno – przyrodniczo – krajoznawczej. Okazało się, że wszyscy ósmoklasiści z Krasnego doskonale poradzili sobie testem – uzyskali tyle punktów, aby przejść do kolejnego etapu konkursu. Niestety, ze względu na stan epidemii i zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkołach kolejne odsłony Konkursu wiedzy o Mazowszu nie mogły się odbyć – zakończył się na I etapie. Jednak dzięki bardzo dobrze napisanym pracom pod koniec lutego, nasi uczniowie uzyskali tytuł finalisty Konkursu wiedzy o Mazowszu” – poinformowała Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krasnem.

Co ważne, zrealizowany przez ósmoklasistów projekt — strona internetowa — został wyróżniony przez jury konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

http://www.krasneopinogora.pl/

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments