Ścieżka rowerowa na trasie „różowych słupów” zarasta krzakami. Mieszkańcy proszą o ich usunięcie

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy powiatu przasnyskiego, którzy skarżą się na zły stan ścieżki rowerowej prowadzącej z Przasnysza do Chorzel. Zarasta trawą i krzakami, co utrudnia przejazd rowerem.

 

Ścieżka rowerowa Przasnysz – Chorzele, biegnąca przy drodze „różowych słupów” jest dość popularnym terenem rekreacyjnym. Wybiera ją wiele rodzin z Przasnysza i okolic, jako miejsce aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze, rolkach, czy innym środku lokomocji. W ostatnim czasie jednak zarosła, o czym informują nas czytelnicy.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy powiatu przasnyskiego, którzy proszą o interwencje w sprawie wycięcia zalegających traw.

– Piszę z prośbą o podjęcie interwencji. Tak wygląda ścieżka przy drodze powiatowej i rowy. Wszystko zarośnięte, zniszczone, krzaki utrudniają widoczność, zagrażają bezpieczeństwu, wrastają w ścieżkę, niszczą ją, że miejscami nawet nie da się poruszać. Widoczność dla wyjeżdżających z bocznych dróg jest słaba, nie mówiąc już, że wstyd aby tak, to wyglądało. Zniszczono ładną ścieżkę, z której przez lata korzystali ludzie – żali się jeden z mieszkańców.

 

Zwraca również uwagę na sposoby jej konserwacji i ciężkie sprzęty, które powodują zniszczenia. Według niego brak wycinania krzaków może prowadzić do pęknięć asfaltu.

– Jest powiedzenie „jak dbasz, tak masz”. Proszę zobaczyć, że ta ścieżka nie jest konserwowana, nikt o nią nie dba. Starostwo pozwala na to, żeby niszczyły ją ciężkie sprzęty. Kilka lat wcześniej, to była ładna zadbana ścieżka. Teraz konserwowana nie jest prawie w ogóle, a jeśli nie wycina się krzaków, które z rowów przerastają aż na ścieżkę, to ulega ona systematycznemu niszczeniu. Te wrastające krzaki powodują, że pęka. Czy odpowiedzialni za ten stan rzeczy mają świadomość, że w wyniku braku ich dbania o rowy i ścieżkę, niedługo nie będzie się do niczego nie nadawała. A wystarczy systematycznie dbać o konserwować. Serce boli bo była to ładna ścieżka, a doprowadzono ją do stanu, że strach nią jechać – dodaje.

 

Prośby mieszkańca, które dotarły do redakcji przekazaliśmy do Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu. Poinformowano nas, że obecnie trwa wycinka trawy i zakrzewień na trasie Chorzele – Jednorożec, a następnie prace przeniosą się na teren „różowych słupów”.

– Na początku zostaną usunięte zakrzewienia wzdłuż asfaltu głównego drogi, a w połowie tygodnia pracownicy przeniosą się na ścieżkę rowerową – informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu, sekcja Sprzętu i Transportu Powiatowego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
Ddd
1 miesiąc temu

Po co robić z tym cokolwiek skoro i tak pseudorowerzyści jeżdżą po szosie i to najczęściej środkiem-ci co jeżdżą tą trasą wiedzą i czym piszę i to nie od roku czy pięciu ale od początku tej ścieżki,szczególnie cykliści w wieku ok 40+ ubrani w stroje i kaski i mający gdzieś że za nimi jedzie kilka aut -oni są najważniejsi

Ela
Ela
1 miesiąc temu
Reply to  Ddd

Właśnie trzeba zadbać o tą ścieżkę, bardzo dużo ludzi z niej korzysta, a gdzie jeżdżą motocykliści nas nie obchodzi oni mają drogę a nie ścieżkę

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Ela

Cykliści. Nie motocykliści.

Ela
Ela
1 miesiąc temu

Mądry się znalazł jak zwykle musi być zgryzliwy

Iimoemie
Iimoemie
1 miesiąc temu
Reply to  Ddd

To samo moge potwierdzic. Od kiedy ta droga jest oddana do użytku czyli chyba to był rok 2015 to od początku rowerzyści jeżdżą jezdnia bo na tej sciezce mozna wybic zęby

Danuta
Danuta
1 miesiąc temu
Reply to  Iimoemie

Chyba nigdy żeś z niej nie korzystał. Masa ludzi jeździła i jeździ, tylko jak teraz się nie dba to jest jak jest. Niszczeje. Wystarczy pogonić tych że starostwa i poprzednicy zrobią co trzeba.

Dorbomir
Dorbomir
1 miesiąc temu
Reply to  Ddd

nikt nie ma kosiarki na baterie typu weedeater / edger zeby spolecznie po drodze na rowerze, hulajnodze, deskorolce samemu przyciac i zostawic znak „niewidzialnej reki”?

i przy okazji pare gwiazdek w niebie zdobyc??

wszyscy czekaja i narzekaja zamiast samemu?

w programie 'Ridiculousness’ chlopaczek przycina takowym weedeater na deskorolce bez wysilku wysiadania

Nikt nie ogladal „Pomyslowego Dobromira” ani czeskich „Sasiadow”?

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
1 miesiąc temu

Ja bym napisał ” „Po co wykaszać zarośla, skoro i tak odrosną?”

Halina
Halina
1 miesiąc temu

A o co oni w ogóle dbają? Gdyby nie interwencje radnego miejskiego Sławomira Czaplickiego, mieszkańców i mediów, to ani pasów by tam długo jeszcze nie było, a ścieżka to by się chyba rozpadła.

Iimoemie
Iimoemie
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Ta ścieżka była właśnie robiona za rządów PSLu i zrobili ją na odwal, w dodatku pod liniami napięcia. A teraz wytykaja swoje błędy innyn

Hubert
Hubert
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

i tak się rozpadła. To woła o pomstę. Asfalt na tej ścieżce jest poprzerastany i ma dziury, nierówności

Rysiek
Rysiek
1 miesiąc temu
Reply to  Hubert

Bo do tego doprowadzili jak nie koszą i nie modernizują to niszczeje. Ale co tam Panu Bieńkowski z Trochimiukiem jeżdżą volvo.

Ela
Ela
1 miesiąc temu
Reply to  Rysiek

Które kupił poprzednik

jana
jana
1 miesiąc temu
Reply to  Ela

to mógł poprzednik kupić Fiata 126p sam by wygodnie pojeżdził i pozostawiłby następcom 🙂 Władza nie jest dana na zawsze , trzeba się z tym liczyć.

Kaka
Kaka
1 miesiąc temu
Reply to  Hubert

Zgadza się, ale pan Czaplicki nie widzi błędów za swojej kadencji tylko wytyka błędy innym. Kiedyś myślałem że p Czaplicki jest spoko czlowiekiem ale po ostatnich wyborach zmieniło sie moje zdanie. Drazni mnie ta nagonka na p Bieńkowskiego bo to zrobił źle, a i to zrobił źle. A czy poprzednia władza była taka bezomyłkowa i czy wszystko podobało się mieszkańcom? Najwidoczniej nie, jeśli wybrali p Bieńkowskiego.

Radek
Radek
1 miesiąc temu
Reply to  Kaka

Szczepankowski zdobył w ostatnich wyborach do powiatu prawie 2x więcej głosów niż Bieńkowski, a PSL wprowadził do rady powiatu najwięcej radych. O zmianie władzy zadecydował egzotyczny układ.

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Kaka

To nie mieszkańcy wybrali Bieńkowskiego tylko układ PiS i PPP. Niestety ciągną powiat w dół, porzucili plany poprzedników budowy obwodnicy Przasnysza, sali koncertowej, zalewu w Przasnyszu, aquaparku, to trudno, żeby ich nie krytykować. Trzeba to robić, bo inaczej tylko kasę będą brali i zdjęcia robili.

Halina
Halina
1 miesiąc temu
Reply to  Kaka

A co ma siedzieć niemy ją większość radnych i klaskać za to, że Bieńkowski nie robi wcześniej planowanych inwestycji, obwodnicy Przasnysza, zalewu w Przasnyszu, krytego basenu i innych? Bardzo dobrze, że głośno mówi. Inaczej to nic się nie zmieni. Popieramy go w 100 procentach.

Marian
Marian
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Nie pisze Pani w liczbie mnogiej, a jedynie za siebie

Emil
Emil
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Czaplicki nie umie jeździć na rowerze a piekli się o ścieżkę tak samo jak Gołaś nie ma prawka a martwi się o kierowców. Patisony jak pragnę zdrowia!

Ela
Ela
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Ha ha ha ,cóż za autorytet

Kaka
Kaka
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

To jeśli pan Czaplicki jest tak dobry to za moment wygryzie ze stołka nawet i pana Szczepanowskiego albo będzie startował na burmistrza czy starostę. Ha ha ha.

Bolek
Bolek
1 miesiąc temu
Reply to  Halina

Halyna ty tak na poważnie czy żarty sobie ze sławka robisz jak wszyscy na forum??

Danuta
Danuta
1 miesiąc temu

Ścieżka była bardzo dobra, bo poprzedni starosta o nią dbał. Było koszenie, naprawy, miała być też podobno położona kolejna warstwa i utwardzona. Do tej pory byłaby tak dobra jak sama droga, ale obecnie się o nią nie dba. Na marginesie PiS i PPP w porównaniu do poprzedników robi można powiedzieć ułamek. Ale kasa i zdjęcia się zgadzają. Dość już tych ludzi.

Kaka
Kaka
1 miesiąc temu
Reply to  Danuta

Miała być? Widziała to pani na piśmie czy tylko słyszała? Ja w żadne obietnice ustne już nie wierzę. Przed wyborami obiecują wszystko o co człowiek tylko spyta, mówią to co człowiek chce usłyszeć a później po wyborach jak są już przy ,,korytku” mają człowieka daleko gdzieś.

Marian
Marian
1 miesiąc temu
Reply to  Danuta

Chyba piszemy o różnych ścieżkach…. Od początku jej istnienia była słabo utrzymana. Poprzednia władza czy obecna w tym przypadku nie ma różnicy. Po pierwszym roku już wyszły spękania, na drugim korzenie

Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

No jak jeżdżę do Zakocia to przydałoby się wyciąć te krzaki

jana
jana
1 miesiąc temu
Reply to  Arkadiusz

No to tak przy okazji proszę przyciąć te krzaki 🙂

Mateusz Kuśmierczyk
Mateusz Kuśmierczyk
1 miesiąc temu

Gdyby ludzie korzystali to by nie zarosła. Prawda jest taka ,że kiedy bym tą drogą nie jechał to kolarzy nie ma na ścieżce lecz na drodze .Oczywiście nie biorę pod uwagę obecnego stanu ,ale od czasu powstania tej drogi