Rycerscy czytelnicy w Romanach-Seborach.

Co najbardziej rozwija młode umysły w szkołach? Zdecydowanie nie komórki czy komputery. To wciąż tradycyjna książka ma najlepszy wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Dlatego szkoły nie ustają w wysiłkach, by zwiększyć zainteresowanie czytelnictwem. Jednym zaś z pomysłów jest uroczystość pasowania na czytelnika. W połowie marca takie wydarzenie miało miejsce w placówce w Romanach-Seborach.

Dzisiaj młodzi ludzie nie muszą już starać się o rycerskie ostrogi, jak było to jeszcze w okresie średniowiecza. Ale mogą starać się zdobywać inne szlify. Na przykład przodującego czytelnika. Stąd pomysł na zorganizowanie pasowania. Odbyło się ono 13 marca w siedzibie biblioteki szkolnej w Romanach-Seborach.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim wykładem, z którego dzieci dowiedziały, się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Później nastąpił szczegółowy test ze znajomości bajek i bajkowych postaci znanych z książek. Z tym akurat wszyscy poradzili sobie doskonale. Był też czas na poznawanie księgozbioru biblioteki szkolnej, jej regulaminu i sposobu wypożyczania książek. Nie mogło także zabraknąć informacji o tym, co książka lubi, a czego nie. To przydatne rady, które będą służyć najmłodszym czytelnikom w przyszłości.

Po takim wprowadzeniu uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.

Nowi uczniowie otrzymali zakładki do książek, drobne upominki oraz dyplomy, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments