Ruszyła budowa Środowiskowego Domu Pomocy w Przasnyszu

Rozpoczęła się budowa Środowiskowego Domu Pomocy przy ulicy Rudej w Przasnyszu. Prace mają potrwać maksymalnie dwa lata.

 

W sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu powstaje właśnie Środowiskowy Dom Samopomocy. Prace już się rozpoczęły.

– Rozebrano już jeden stary budynek na działce i w jego miejsce będzie stawiany nowoczesny obiekt w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowa ma trwać maksymalnie 2 lata – informuje starosta powiatu przasnyskiego, Krzysztof Bieńkowski.

 

Dom Pomocy Społecznej ma być ośrodkiem wsparcia, prowadzonym w formie placówki dziennego pobytu dla przewlekle chorych psychicznie dorosłych oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, mieszkających na terenie powiatu przasnyskiego. ŚDS ma zapewnić dzienne wsparcie dla ok. 50 uczestników.

Budynek ma składać się z części administracyjnej, sali teatralno-muzycznej, części żywieniowej, pokoju medycznego, pomieszczeń towarzyszących i zaplecza technicznego. Planowane są również pracownie: kulinarna, terapii, przyrodniczo – ogrodnicza, plastyczno-artystyczna, umiejętności społecznych i życia codziennego, prac stolarskich, krawiecka, komputerowa oraz ćwiczeń ruchowych.

 

85 proc. kosztów tej kilkumilionowej inwestycji Starostwo Powiatowe w Przasnyszu pozyskało ze środków rządowych.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolo
Kolo
1 rok temu

Brawo starosta, brawo PiS

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kolo

***** ***. Ciemniaku

kasia
kasia
1 rok temu

dawniej analfabeci podpisywali się stawiając 3 krzyżyki a dziś potrzebują aż ośmiu gwiazdek

Ale
Ale
1 rok temu
Reply to  kasia

Idiota

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  kasia

Po poście Kasi od razu widać, że mamy do czynienia z osobą gruntowanie wykształconą. Droga Kasiu. Kolega Kolo wychwala PiS, bo rzucili kasą na tę inwestycję. Zgoda, inwestycja potrzebna, fajnie ze powstaje. Nie zmienia to jednak fakty, że PiS prowadzi ten kraj do upadku. W przyszłym roku deficyt budżetowy sięgnie 200 mld. Koszt obsługi zadłużenia sięgnie 70 mld zł. Można byłoby wziąć kasę z KPO. Kurs złotówki by się trochę umocnił, byłaby kasa na inwestycje w OZE. A OZE to tanszy prad. To nie. Zbyszek Zero postawił na swoim i kasy nie dostaniemy. A nawet Orban się z Unią zaczął… Czytaj więcej »

Stepan
Stepan
1 rok temu

Martwisz się PiSem, a to ukraińcy niedługo porąbią cie siekierami na kawałki

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Stepan

Nie mam nic do Ukraińców. Ci którzy znam są w porządku. Wiadomo, że wśród Ukraińców jest jakaś tam część patoli. A wśród Polaków nie ma?