Rusza pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego!

1 października przasnyskie starostwo rozpoczyna nabór zadań do I edycji Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców powiatu jest przeznaczone aż 150 tys. zł. Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu powiatu przasnyskiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy.  W procesie zgłaszania zadań i głosowania może uczestniczyć każdy mieszkaniec powiatu.

 

Starostwo utworzyło dedykowaną witrynę internetową, gdzie znajdą Państwo wszelkie dostępne informacje na temat realizacji budżetu – https://powiat-przasnyski.budzet-obywatelski.org/

Do udziału w projekcie budżetu zaprasza starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski:

Drodzy Mieszkańcy,

zależy mi na tym, żeby poznać Państwa potrzeby. W tym roku pytam co chcielibyście zmienić w swoim otoczeniu, czego potrzebujecie i co sprawi, że życie w powiecie przasnyskim będzie jeszcze lepsze. Mając na względzie powyższe rusza Budżet Obywatelski Powiatu Przasnyskiego na 2021 rok!

Moim priorytetem jest, by wspólnie zdecydować na co wydamy środki z budżetu powiatu.

W 2021 roku na realizację Państwa pomysłów przeznaczonych jest 150 000,00 złotych.

Jestem przekonany, że przy tworzeniu projektów nie zabraknie pozytywnej energii i kreatywności. Wpływ na to, co ostatecznie powstanie mają Państwa głosy. Szczególnie zachęcam do uczestnictwa

w głosowaniu za pomocą środków elektronicznych (bez wychodzenia z domu).

Możecie Państwo zgłaszać pomysły zarówno w zakresie modernizacji obiektów, jak i realizacji badań profilaktycznych, programów społecznych czy wydarzeń kulturalnych. Remont oświetlenia, chodnika, utworzenie nowych terenów zielonych czy ścieżek edukacyjnych – wspólnie Państwo zadecydujecie, jak zmieni się Wasze najbliższe otoczenie.

Zachęcam do aktywnego udziału w konsultacjach, zgłaszania swoich projektów i głosowania w Budżecie Obywatelskim Powiatu Przasnyskiego. To dla mnie niezwykle ważne, liczę na Państwa zaangażowanie i czekam na pomysły!

 

Krzysztof Bieńkowski

Starosta Przasnyski

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
and&end
and&end
7 miesięcy temu

Budżet obywatelski miasta Przasnysz – 300 tyś. Budżet obywatelski dla całego powiatu – 150 tyś

Barnabesku
Barnabesku
7 miesięcy temu
odpowiada  and&end

300 tysięcy w budżecie obywatelskim miasta, a projekty albo dotyczą jego zadań, albo je zgłaszają pracownicy miejskich jednostek, bywa jedno i drugie. Iluminacje świąteczne głównych ulic – 48 tysięcy + Kino plenerowe (pewnie w dyspozycji MDK) – 49,6 tysięcy + sprzęt nagłaśniający imprezy plenerowe w Przasnyszu (pewnie w dyspozycji MDK) autorstwa Pani Dyrektor MDK – 50 tysięcy + rozbudowa Zespołu Tańców Historycznych MDK o utworzenie grupy rekonstrukcyjnej “Sarmacja” – 50 tysięcy. To już prawie pykło 200 tysięcy.

Covid
Covid
7 miesięcy temu
odpowiada  Barnabesku

Każdy mieszkaniec mógł złożyć projekt, nikt nie złożył. Zatem wydaje mi się, że wiedząc, że nie ma indywidualnych projektów, aby nie było ośmieszenia, zostały złożone takie projekty. Ale są one ( o dziwo) wreszcie ciekawe. To dobre projekty, mam swoje ulubione, jeden czy dwa wcale mnie nie interesują. Natomiast jest na co zagłosować. Szkoły miały nie brać udziału niby taki był nowy pomysł na budżet, ale przecież wiedzieli, że mieszkańcy nie składają wniosków. Dobrze się stało, projekty mieszkańców to głównie siłownie plenerowe ( nie używane), zatem mamy bardzo ciekawe nowe pomysły.

Barnabesku
Barnabesku
7 miesięcy temu
odpowiada  Covid

I ja się zgadzam, sam zagłosuję na te projekty, które wymieniłem. Uważam, że ich realizacja jest potrzebna. Ale nie podoba mi się uprawianie takiej fikcji. Roztacza się przed nami iluzję – miasto może mieć długi, miastu może brakować tu czy ówdzie – ale na projekt obywatelski dla was kochani mieszkańcy grosza nie pożałujem! Wiemy, że kultura, czy też sztuka (ta pisana z wielkiej K i S) są w mieście od dawna zaniedbywane i traktowane po macoszemu. Tak samo potrzeby samego MDK. Chciałbym jednak żeby był on finansowany i ekwipowany wprost z budżetu miasta, a nie przez jakieś hocki klocki budżety… Czytaj więcej »