Relacja z Mistrzostw Polski w Będzinie. Świetny występ reprezentantów LKS Grom Przasnysz

W dniach 9 – 11 września 2022 roku odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym pod patronatem prezydenta miasta Będzina. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Skierniewicach w dniach 25 listopada – 5 grudnia bieżącego roku.

 

Ludowy Klub Sportowy „Grom” Przasnysz reprezentowało czterech zawodników. W kategorii wagowej do 59kg Jakub Bońkowski zdobył tytuł Mistrza Polski z wynikiem 467,5kg (przysiad 167,5 kg, wyciskanie leżąc 80kg, martwy ciąg 220 kg).

– Bońkowski próbował pobić rekord Polski w kategorii seniorów (open) wynoszący 223kg, będąc jeszcze juniorem do lat 18. Zawodnik dźwignął ten ciężar, lecz sędziowie byli innego zdania. Jakub Bońkowski uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Europy. Ustanowił kilka rekordów Polski w martwym ciągu do lat 18, 20, 23 oraz dwukrotnie pobił rekord Polski w pełnym trójboju. Bońkowski to dwukrotny Mistrz Europy, Mistrz Świata, 58 – krotny rekordzista Polski i dwukrotny rekordzista Europy juniorów do lat 18 – mówi trener Cezary Pykała.

 

Drugim z zawodników był Marek Mędrzycki, który zdobył tytuł Wicemistrza Polski.

– Marek uzyskał 367,5kg, poprawiając swój wynik od ostatniego startu aż o 75kg. Mędrzycki rozwija się ze startu na start. Przyszły rok wszystko zweryfikuje. Jest pracowity i sumienny – dodaje trener.

Wicemistrzostwo Polski wywalczył również Miłosz Dygnos, zawodnik LKS Grom Przasnysz mieszkający na co dzień w Chorzelach.

– Zawodnik w kategorii wagowej do 93kg junior do lat 18 wywalczył wicemistrzostwo Polski z wynikiem 515kg. Miłosza było stać na osiągnięcie większego wyniku. Chcę dodać, iż Dygnos po ciężkim boju wyeliminował  byłego medalistę Mistrzostw Świata i Europy Gabriela Rysia ze Starachowic, a także silnych zawodników z klubu Wicher Kobyłka. Jest pracowity, dążący do celu, by wygrywać. Jeszcze o nim usłyszymy.

Świetnie zaprezentował się również Krystian Klarowski (w kategorii 105 kg do lat 18), który po rywalizacji z zawodnikiem z Herkulesa Warszawa zdobył brązowy medal.

– Start Krystiana stał pod znakiem zapytania. Tydzień przed Mistrzostwami był poważnie chory, co spowodowało jednak spadek formy. Zawodnik uzyskał 477,5kg. Krystian to solidny i pracowity zawodnik. W 2021 roku wywalczył medal Mistrzostw Polski – dodaje Pykała.

W Będzinie reprezentacja Ludowego Klubu Sportowego „Grom” Przasnysz została drużynowymi wicemistrzami Polski do lat 18 w trójboju siłowym klasycznym w gronie 20 drużyn. Ulegli tylko zawodnikom z klubu Team Wrocław.

 

Podziękowania dla: Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego, Wiceburmistrza Łukasza Machałowskiego, Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Wicestarosty Waldemara Trochimiuka,  Marcina Jakubowskiego Prezesa MZGKiM w Przasnyszu, Bartosza Szczotka Mlekoma sp.z o.o., Fundacji Pomocna Dłoń, Firmy Wipasz, prezesa Józefa Wiśniewskiego, Zbigniewa Sztuca za pomoc i wsparcie,  Krzysztofa Głodkowskiego – Studio Sport, który nieustannie wspiera Jakuba Bońkowskiego w jego startach, Zdzisława Krzesińskiego właściciela firmy Diamond tynki, Łukasza Duda, Pawła Kaczorek, Jacka Ślubowskiego, Dariusza Donefner, Marcina Śmigielskiego, Marcina Szczepkowskiego, Marzeny Szkotak, Pawła Gutowskiego, Barbary Lorkowskiej, Bartłomieja Siedleckiego oraz dla tych, którzy wspierają i kibicują zawodników klubu LKS Grom.

 

 

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
15 dni temu

Gratulacje 👋👍

cezdlu_37
cezdlu_37
15 dni temu

Gratulacje dla chłopaków i trenera. Pytanie mam: czy ta młodzież to medale zdobyła w kategorii seniorów czy do 18 lat?

Ereknos
Ereknos
15 dni temu
Reply to  cezdlu_37

Do lat 18