Rajd rowerowy z Mazur do Zakopanego przez Przasnysz. Blisko 800 kilometrów dla 3-letniego Jasia

3-letni Jaś zmaga się z nowotworem złośliwym – neuroblastomą. W walce o życie pomagają mu jego rodzice. Ojciec dziecka, wraz z ojcem chrzestnym chłopca zorganizowali prawie 800 kilometrowy rajd rowerowy. Uczestnicy przejadą również przez Przasnysz.

 

Jaś zaczął skarżyć się na przeszywający ból całego ciała w maju.

– Byliśmy z nim u lekarza, ale podejrzewano, że to skręcone kolano. W majówkę stan synka bardzo się pogorszył. Z bólu nie mógł nawet leżeć, nie mówiąc o chodzeniu. Nie mogliśmy wziąć Jasia na ręce, tak wszystko go bolało… Natychmiast pojechaliśmy na SOR. W szpitalu przeprowadzono szereg badań. Po dwóch dniach lekarze postawili diagnozę – neuroblastoma, bardzo złośliwy, bardzo niebezpieczny nowotwór – mówią rodzice chłopca i dodają, że dziecko ma zajęte 70 proc. organizmu.

 

– Od maja jesteśmy w szpitalu, jesteśmy z synkiem na zmianę. Guz zaczyna się powoli zmniejszać. Po ośmiu cyklach chemii lekarze zdecydują, co dalej. Wiemy, że przypadek Jasia jest ciężki i boimy się, co przyniesie przyszłość. Wiemy też, że zrobimy wszystko, by uratować nasze dziecko – dodają Milena i Dawid Korshenrichowie.

Rodzice zbierają środki na leczenie w specjalistycznej klinice w Barcelonie. Koszty sięgają ponad 2 mln złotych. – Wraz z jego ojcem chrzestnym organizujemy Rajd Rowerowy Mazury-Góry #WalkaJanka. Rajd wyrusza z Kętrzyna w dniu 25.07.2022 o g. 9.00 spod ratusza i przez Jasna Górę w dniu 29.07. dotrze do Zakopanego. W dniu 25.07 Rajd będzie przejeżdżał przez Przasnysz – mówi nam tata Jasia.

– Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą odprawić nas w drogę, nasza trasa będzie liczyła blisko 800 km. Jeżeli macie możliwość, przybądźcie rowerami, motocyklami lub tym, czym chcecie – dodaje.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erodisco
Erodisco
1 rok temu

Matko Bolesna wróć zdrowie chłopcu