Radarowe wyświetlacze prędkości stanęły przy przasnyskiej „trójce”

Nowe urządzenia pojawiły się we wtorek, 24 sierpnia w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu.

 

Znaki mają poprawić bezpieczeństwo uczniów, ale też innych mieszkańców Przasnysza, korzystających z przejść dla pieszych na ul. Orlika.

Zadanie zostało zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego w 2021 r., jako projekt: “Dbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci i wszystkich użytkowników w ruchu drogowym”. Polegało na montażu dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości z napisem zwolnij i czterech znaków aktywnych w okolicach przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu na ulicy Orlika.

 

– Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i mieszkańcom za oddane głosy w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego na nasz projekt “Dbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci i wszystkich użytkowników w ruchu drogowym”. Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliście Przyjaciółmi “Trójki” – informuje Szkoła Podstawowa nr 3.

 

 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Abc
Abc
1 miesiąc temu

Bardzo dobry pomysł! Osobiście byłbym za zgłoszeniem w budżecie obywatelskim na następny rok ustawienia takich radarów na ul. Żwirki i Wigury, na skrzyżowaniu z ul. Tęczową lub Al. Jana Pawła II. Poprawiłoby to napewno widoczność przejść dla pieszych i jednocześnie bezpieczeństwo dzieciaków i dorosłych w tej części miasta.

Świadek prawdy
Świadek prawdy
1 miesiąc temu
odpowiada  Abc

Na Żwirki i Wigury to przydałby się fotoradar

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Bardzo dobry pomysł. Przy okazji można wyskalować dokładnie prędkościomierz w swoim samochodzie. W moim mam tak, że jeśli jadę 50 km/h wg wskazania prędkościomierza, to realnie jest to ~45 km/h.

Świadek prawdy
Świadek prawdy
1 miesiąc temu
odpowiada  Adam

W każdym jest zakłamanie prędkościomierza. Podobno najmniejszy błąd jest w subaru