Rada Seniorów za zabezpieczeniem środków finansowych na MDK

Rada Seniorów podjęła dziś (25.10.2021) uchwałę, w której zaapelowała o podjęcie inicjatywy w temacie zabezpieczenia środków finansowych na remont Miejskiego Domu Kultury w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta.

 

Rada Seniorów w Przasnyszu, mając na względzie swój cel statutowy jakim jest zapewnienie osobom starszym dostępu do kultury oraz monitorowanie potrzeb przasnyskich seniorów, po zapoznaniu się z argumentacją Burmistrza Przasnysza jak i Radnych głosujących przeciwko uchwale w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Przasnysza na lata 2021-2032 wyraża sprzeciw wobec niepodjęcia przez Radę Miejską w Przasnyszu projektu Uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Przasnysza na lata 2021 – 2032 w zakresie w jakim odmówiono zabezpieczenia środków finansowych przeznaczonych na przebudowę Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego w Przasnyszu, co skutkowało unieważnieniem przetargu na ten cel – czytamy w uchwale.

 

Rada Seniorów zwróciła się do Burmistrza Przasnysza o ponowne przedstawienie radnym projektu uchwały na najbliższej możliwej sesji.

 

ren

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Basenu nie ma. Obwodnicy nie ma. Co jest ? Najładniejszy budynek w mieście nie licząc starych kościołów w fatalnym stanie. Jedyne centrum jakiejkolwiek kultury ma runąć ? To jest symbol naszych czasów i to do czego nasi władcy prawdziwi dążą

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Janusz

Wybraliśmy Dobrą Zmianę to mamy. Proste.

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Zła zmiana robiła to samo. Jest ten sam ciąg wydarzeń. Jedni korzystają z ustaw poprzedników i robią takie żeby następcy korzystali. Tak naprawdę trzeba patrzeć na porządek prawny . Nikt nie patrzy na to jakie ustawy się uchwala bo niewielu się na tym zna a dziennikarstwa niezależnego już nie ma. Wybory polityków to nie wybory mis

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Janusz

Ale przecież miała być zmiana na lepsze.

Bobi
Bobi
1 miesiąc temu

A ja apeluję najpierw o obwodnicę Przasnysza

Tolek
Tolek
1 miesiąc temu

Ktoś powołał taki organ jak Rada Seniorów, ale są to ludzie starsi, często pod wpływem środków farmakologicznych i ich myślenie ma prawo być irracjonalne uszanujmy to. Tylko zdroworozsądkowe działanie jest tu potrzebne i wierzę, że Rada Miasta pozostanie przy swojej jedynie słusznej decyzji.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Tolek

No tak, po co Dom Kultury. Dwa razy w roku zrobić koncert disco polo na stadionie i będzie gitara.