Przyznano pierwsze odszkodowanie za niepożądany odczyn poszczepienny

Pacjent z województwa mazowieckiego jest pierwszą osobą, która dostanie odszkodowanie w związku z wystąpieniem skutków ubocznych po szczepieniu przeciwko Covid-19.

 

U 46-letniego mężczyzny wystąpił zespół Gilliane-Barre. „Zespół Guillain-Barré to bardzo rzadko występujące zaburzenie nerwów obwodowych, prowadzące do osłabienia lub porażenia mięśni, uwzględnione w charakterystyce szczepionek Vaccine Janssen oraz Vaxzevria. Opinia medyczna Zespołu ds. Świadczeń działającego przy Rzeczniku potwierdziła, że 64-dniowy pobyt pacjenta w szpitalu wynikał z działania niepożądanego szczepionki” – wyjaśnił cytowany w komunikacie prasowym rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

 

46-latek otrzyma 45 tysięcy złotych z funduszu kompensacyjnego.

Do tej pory w Polsce podano niemal 54 miliony dawek szczepionki. Dwie dawki przyjęło prawie 20 mln osób. Zgłoszono 18,5 tysiąca odczynów poszczepiennych, co stanowi 0,034 proc. ogółu szczepień. Złożono 600 wniosków o odszkodowanie.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
7 miesięcy temu

Hola hola, podpisal że bierze wyrób medyczny w fazie testów (nadal w fazie testow). To niech płaci za siebie. W tym tonie sekta kowid mówiła o nieszczepionych żeby się leczyli za swoje.

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
7 miesięcy temu
Reply to  Anna

Pragnę również przypomnieć, że antyszczepionkowcy krzyczeli na fejsbukowym profilu InfoPrzasnysz, że nikt, absolutnie nikt nie bierze odpowiedzialności za powikłania po szczepieniu. Znaczy się, że nie ma żadnych odszkodowań !! Teraz gdy są odszkodowania, jesteście wielce pokrzywdzeni kolejny już raz ! Wtedy żeście się nie szczepili, bo … nie ma odszkodowań, a gdy są odszkodowania to znów wam źle ! Hola hola, zatem …

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
7 miesięcy temu
Reply to  Anna

No i co sekto antykowid, jak żeście trafiali do szpitali w ciężkim stanie, pod respiratory, lub poleżeć na szpitalnym łóżku w cowidzie, to leczyliście się za swoje ? Czy za nasze/wasze/wszystkich ?

Marta
Marta
7 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz.K.

A wy nie trafialiście?