,,Przedszkolaki kontra..” – starosta w ogniu pytań w przasnyskiej zerówce

12 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu 16 przedszkolaków z grupy OA w ramach programu ,,Poznajemy miasto” zadawało pytania Krzysztofowi Bieńkowskiemu, staroście przasnyskiemu.

Pytania dotyczyły m.in. sprawowanej funkcji, życia prywatnego, ulubionych potraw, zainteresowań oraz form spędzania czasu wolnego. Na pytanie: ,,czy chcielibyście rządzić w przyszłości?” Dzieci chórem odpowiedziały, że tak. Przyznały, że to rodzice na co dzień powinni rządzić w domu, ale ku zaskoczeniu starosty, to właśnie one w dniu urodzin powinny sprawować władzę. Przedszkolaki pytały też o atrakcje dla dzieci w Przasnyszu. Starosta poinformował, że w przyszłym roku będą one mogły pojeździć na łyżwach na krytym lodowisku w Przasnyszu.

Starosta wspominając swoje dzieciństwo powiedział, że jego ulubionymi dobranockami były bajki Disneya, szczególnie Myszka Miki. Dodał, że za jego czasów rzadkością były kolorowe telewizory, a dzisiejsza technika wyraźnie poszła do przodu.

Krzysztof Bieńkowski podziękował przedszkolakom za zaproszenie i liczne pytania. Na zakończenie wręczył dzieciom słodycze.

Oddział przedszkolny OA liczy 22 przedszkolaków. Wychowawcą grupy jest pani Sylwia Florkowska. Celem oddziału jest przygotowanie przedszkolaków do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments