Przasnyszanka Urszula Mróz (Szmytkowska) z dużym sukcesem na Mistrzostwach Świata Fitness w Berlinie

Urszula Mróz (Szmytkowska) przywiozła dwa medale z Mistrzostw Świata w zawodach sylwetkowych. Przasnyszanka z pochodzenia, zajęła 5. miejsce na świecie w kategorii bikini fitness i 4. miejsce na świecie w kategorii fitness glamour.

 

– Miałam zaszczyt drugi raz w życiu wystartować w zawodach sylwetkowych. Były to mistrzostwa świata, na których reprezentowałam nasz kraj. Jestem bardzo szczęśliwa, bo to dopiero mój drugi start (wcześniej wzięła udział w Mistrzostwach Polski). Zakwalifikowałam się do dwóch kategorii bikini fitness i fitness glamour – komentuje Ula Mróz.

– To ogromne wyróżnienie, że mogłam stanąć na światowej scenie i zaprezentować swoją ciężką pracę i  konkurować zawodniczkami z całego globu. Były to doświadczone zawodniczki i myślę, że jak na takiego laika jak ja, to wypadałam bardzo dobrze – przekazuje nasza rozmówczyni.

– Na sam widok sceny ogarniał mnie stres, nie spodziewałam się takiej ilości zawodników i zawodniczek. Ale cieszę się, że przełamałam strach i nabieram nowych doświadczeń – dodaje.

Pani Ula sportem interesuje się praktycznie od zawsze. Od 6 lat prowadzi siłownię w Kadzidle.

– Już dawno złapałam takiego bakcyla, potem spotkałam na swojej drodze trenerów, którzy stwierdzili, że do sportów sylwetkowych się nadaję i postanowiłam spróbować – mówi nasza rozmówczyni.

Treningi do zawodów jak mówi są bardzo ciężkie, kulturystyczne. Na zawodach oceniana jest sylwetka, która musi być z jednej strony bardzo wysportowana, a z drugiej strony nadal kobieca.

– Wymagane są 4 pozy, oceniany jest m.in. sposób poruszania się, uśmiech, pewność siebie. W kategorii glamour występuje się w kreacjach wieczorowych, a do nich niezbędne są bardzo wysokie szpilki, więc poruszanie się w nich też wymaga wielu ćwiczeń – mówi.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
23 dni temu

I można??? Bez zbiórek?? 🤣🤣😅😆 Gratulacje dla Pani 🙂

Ula
Ula
23 dni temu
Reply to  Franek

Dziękuję

Monika
Monika
23 dni temu

Piękna

Stanisław
Stanisław
23 dni temu
Reply to  Monika

zdecydowanie zawody fitness podkreślają kobiecą sylwetkę. (w przeciwieństwie do wszystkich „kulturystyk”…brr)

Kinga
Kinga
23 dni temu

Gratulacje.

jak
jak
23 dni temu

Pani Ulu , serdeczne gratulacje , jest Pani Urocza.

Ula
Ula
22 dni temu
Reply to  jak

Dziękuję ❤️