Przasnysz. Żołnierze służby przygotowawczej otrzymali broń

5 sierpnia na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbył się apel żołnierzy VIII turnusu służby przygotowawczej, podczas którego została uroczyście wręczona broń.

 

– Zgodnie z zapisami „Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” czterech wyróżniających się podczas pierwszych dni szkolenia elewów otrzymuje broń z rąk dowódcy jednostki. Na dzisiejszym apelu tego zaszczytu dostąpili: szer. elew Jakub Tyrka, szer. elew Krzysztof Brzostek,  szer. elew Marek Piątek oraz szer. elew Kamil Burchacki – informuje mjr W. Krukowski.

 

Po dokonaniu ceremonii wręczenia broni do dowódcy płk dypl. Bogusław Postek życzył żołnierskiego szczęścia.

– W imieniu Rzeczypospolitej wręczyłem wyróżniającym się żołnierzom broń, która od tej pory towarzyszyła wam będzie każdego kolejnego dnia szkolenia w ośrodku. Pamiętajcie, że jest ona wielkim zobowiązaniem wobec ojczyzny i społeczeństwa, dlatego należycie o nią dbajcie i posługujcie się zgodnie z przepisami prawa. Niech ta broń służy wyłącznie do utrzymania pokoju i zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa. Przed wami kolejne tygodnie wytężonego szkolenia podstawowego, dlatego życzę wam sukcesów i żołnierskiego szczęścia, tak, byśmy w tym samym gronie mogli spotkać się na zbiórce z okazji przysięgi wojskowej – mówił.

Wręczenia broni pozostałym żołnierzom pododdziału dokonał dowódca kompanii szkolnej – por. Łukasz Domian.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments