Przasnysz. Wyłudzili od starszej kobiety 14 tys. złotych metodą na „policjanta”.

W środę, 17 czerwca w Przasnyszu doszło do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą „na wnuczka” oraz jednej, niestety udanej, metodą „na policjanta”.

 

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała nas, że wczoraj doszło do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy metodą “na wnuczka”. W obu przypadkach osoby starsze były ostrożne i zachowały zdrowy rozsądek, nie przekazując pieniędzy złodziejom.

– Tradycyjnie, w takich przypadkach dzwoni sprawca i informuje, że przysłowiowy wnuczek był sprawcą wypadku i musi zapłacić dużą grzywnę, aby nie trafić do więzienia – informuje Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy przasnyskiej policji.

Tego samego dnia doszło do jeszcze jednej, tym razem udanej próby wyłudzenia środków finansowych od osoby starszej. Ofiarą padła kobieta, która przekazała sprawcom 14 tys. złotych.

– Do osoby starszej zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jest funkcjonariuszem policji. W rozmowie wspomniała, że jest prowadzone postępowanie w sprawie wypadku, w którym sprawcą jest syn osoby pokrzywdzonej i grozi mu więzienie. Aby uniknąć aresztu musi zapłacić 70 tys. złotych – dodał Błaszczak.

Starsza kobieta przekazała pieniądze, zgodnie z podaną jej instrukcją, w kwocie 14 tys. złotych mężczyźnie, który przyszedł pod mieszkanie pokrzywdzonej. Po pewnym czasie zorientowała się jednak, że mogła paść ofiarą wyłudzenia  i powiadomiła przasnyskich policjantów.

 

w.b.


 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments