Przasnysz. Uroczyste wręczenie broni elewom 3. turnusu służby przygotowawczej.

19 października 2020 roku w 2. ORel Przasnysz miała miejsce zbiórka, podczas której odbyło się uroczyste wręczenie broni elewom 3. turnusu służby przygotowawczej realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych.

 

Dowódca ośrodka płk dypl. Bogusław Postek przed aktem wręczenia zaznaczył jak ważnym i istotnym momentem w życiu każdego żołnierza jest taka uroczystość oraz podkreślił, że jest to także wielka odpowiedzialność, która będzie ciążyła na każdym z nich „Za chwilę w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczę Wam broń, która stanowi symbol męstwa i dyscypliny. Jest to ogromny zaszczyt ale i zarazem odpowiedzialność. Dbajcie o nią i posługujcie się nią właściwie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Niech ta broń będzie symbolem najwyższych wartości jakimi są BÓG-HONOR-OJCZYZNA”.

Zaszczytu odebrania broni z rąk dowódcy dostąpiła delegacja czterech żołnierzy służby przygotowawczej, w składzie: szer. elew  Kacper Miastko, szer. elew Bartosz Ramutowski, szer. elew Kacper Szczepański oraz szer. elew Patryk Czebatul.

Pozostali żołnierze otrzymali broń z rąk dowódcy pododdziału por. Łukasza Domiana.

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments