Przasnysz. Kolejny kierowca prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu

Przasnyscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który kierował będąc pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w czwartek, 27 kwietnia.

 

W czwartek, 27 kwietnia na ul. Żwirki i Wigury policjanci  z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali 55 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu przasnyskiego.

Podczas kontroli drogowej przeprowadzono badania trzeźwości kierowcy. Użyty alkomat wykazał, że 55 – latek prowadził samochód osobowy marki Skoda Rapid mając 0,46 promila alkoholu w swoim organizmie.

 

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

– Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – apeluje KPP w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments