Przasnysz. Kiedy zostanie uruchomiona tężnia?

W związku z nadejściem wyższych temperatur i sprzyjającej spacerowaniu aury, zapytaliśmy burmistrza o to, kiedy po zimowej przerwie zostanie uruchomiona miejska tężnia. Jak się okazuje, z inhalacji solankowych, nie będzie nam dane skorzystać w czasie „majówki”.

 

Nadszedł maj, temperatura na zewnątrz wreszcie się poprawiła i na ulice Przasnysza wyszli spacerowicze. Mieszkańcy już chcieliby korzystać z przasnyskiej tężni, jednak jak się okazuje na oddychanie solanką przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.

 

Jak poinformował nas burmistrz, Łukasz Chrostowski, ponowne uruchomienie tężni odbędzie się dopiero w połowie maja.

Tężnia solankowa w Przasnyszu na skwerze miejskim przy ul. Orlika, tuż przy cmentarzu, została wybudowana w 2020 roku. Do użytku została oddana 8 października 2020 roku. Budowa tężni kosztowała 200 000 zł.

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nmhk
Nmhk
20 dni temu

Tyle kasy i ciągle wiatr wieje włodarzom w oczy żeby działała cały czas

Kasiaalbonie
Kasiaalbonie
20 dni temu
Reply to  Nmhk

Serio ?
Ileż razy można pisać, powtarzać i zawsze, ale to zawsze do kogoś nie dociera. Tężnia na okres zimowy jest wyłączana, zostaje uruchomiona gdy pozwala na to wiosenna pogoda. Tężnia w Mławie i w Pułtusku, też chyba jeszcze jest wyłączona. Dodam dla wiecznie stękających, że tężnie w Mławie i w Pułtusku, są bardzo podobne do naszej.

Ddd
Ddd
20 dni temu

Ale tam solanka to rzadko kiedy była.Zwykła kranówka leciała niestety.

Emp
Emp
20 dni temu

Komentatorzy chcieliby, żeby tężnia działała w mrozy i żeby w mrozy w śniegu rosły kwiatki na rowerowych rabatach. No i żeby przy temperaturze +30 było lodowisko mrożone. Wyrazy współczucia dla włodarzy mających tak wymagający i roszczeniowy elektorat.

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
20 dni temu

Tężnia w Rzekuniu, ta za 2 mln.
Taka duża i bardzo ładna.
Nasza tężnia kosztowała 250 tyś, tężnia w Rzekuniu kosztowała 2 mln i ta tężnia w Rzekuniu, po zimowej przerwie, została uruchomiona w połowie kwietnia.
Tygodnik Ostrołęcki
Tężnia solankowa w Rzekuniu została – po zimowej przerwie – otwarta kilka dni przed świętami.”

Ala
Ala
20 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

U nas jest mniejsza i tańsza, trudno widocznie na taką było nas stać,ale niechby była tężnią, a nie zielonymi, zapleśniałymi gałęziami.To jest szkodliwe dla zdrowia.

Ala
Ala
20 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

U nas jest mniejsza i tańsza, trudno, widocznie na taką było nas stać.Ale niechby była tężnią, a nie zielonymi ,zapleśniałymi gałęziami.To jest szkodliwe dla zdrowia.

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
20 dni temu
Reply to  Ala

A jest coś co wam pasuje ? Stękacie, stękacie i wciąż stękacie. Tężnia w Mławie i w Pułtusku jest niemalże identyczna, i w tych samych kosztach budowana. W Szczytnie też ma być postawiona tężnia za 250 tyś – wygrała w budżecie obywatelskim. „W tegorocznym budżecie obywatelskim rywalizowały trzy projekty: tężnia solankowa, ławeczki ze słonecznym prądem oraz rowerowe miasteczko z boiskami do gier zespołowych przy Szkole Podstawowej nr 3. Do wydania było 250 tys. zł. Przypomnijmy, że inwestycję, która będzie realizowana w ramach budżetu obywatelskiego, wybierali sami mieszkańcy. Wyniki podano we wrześniu. Wygrała tężnia solankowa.” Nasza tężnia kosztowała 250 tyś, na… Czytaj więcej »

Ala
Ala
20 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Chyba Pan mnie nie zrozumiał.Nie krytykuję wielkości tylko to ,że bardzo często nie ma tam solanki,a chyba to jest ten czynnik zdrowotny.

Konował
Konował
20 dni temu

nie znata się a krytykujeta. Nawet dziecko wie że solanka zamarza przy plus 15 stopniach. Ponadto słone środowisko powoduje szybkie gnicie i psucie gałązek w tężni. Więc nie spieszta siem z uruchomieniem. Koniec sierpnia będzie ok.

Jan
Jan
19 dni temu

Kreatywność naszych włodarzy bile po oczach. Jeszcze trochę a będziemy potęgą turystyczną, prozdrowotną, biznesową i jaką tam jeszcze. Żeby nie było jednego sprawiedliwego w tym grodzie, to wstyd, hańba i upadek.