Przasnyskie służby mundurowe zagrają razem z WOŚP

Przasnyskie służby mundurowe aktywnie włączyły się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowały vouchery, stoiska i światełko do nieba.

 

Minister Marcin Kierwiński poinformował kilka dni temu, że funkcjonariusze i pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa zaangażują się w tegoroczny finał WOŚP. Służby podległe MSWiA będą również dbały o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy. Skierował do służb list zachęcający do udziału w akcji.

Na apel odpowiedziały przasnyskie służby i postanowiły przyłączyć się do akcji.

Przasnyscy funkcjonariusze policji nie tylko zatem będą czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących, Komenda przekazała przedmioty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci zachęcają do wzięcia udziału w licytacji.

28 stycznia podczas 32. Finału WOŚP w sztabie SP nr 3 w Przasnyszu można będzie wylicytować voucher „Dzień w fotelu Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu inp. Tomasza Łysiaka”  oraz voucher  „Zwiedzanie budynku Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu”.

– Ponadto na licytację przekazaliśmy 3 pamiątkowe medale z uroczystego nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu oraz policyjne kubki – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

Funkcjonariusze przygotowali dwa stoiska profilaktyczne, które będą się znajdowały w SP nr 3 w Przasnyszu oraz SP im. Marii Konopnickiej w Krasnem.

– Zainteresowane osoby będą mogły zobaczyć sprzęt przasnyskiej komendy, a także poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa. Na policyjnych stoiskach będzie można skorzystać z przygotowanych materiałów informacyjno–edukacyjnych, dotyczących akcji i kampanii profilaktycznych oraz dowiedzieć się wszystkich informacji dotyczących naboru do służby w Policji – dodaje.

W akcję angażuje się również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz 2. Ośrodek Radioelektroniczny. Na licytacjach będzie można powalczyć o vouchery komendanta KP PSP Przasnysz st. bryg. Waldemara Białczaka i dowódcy 2. ORel – płk. Bogusława Postka.

Dodatkowo żołnierze zadbają o poczęstunek w trakcie imprezy, zaś strażacy i policjanci wezmą udział w tradycyjnym „Światełku do nieba”. Te będzie polegało na przejeździe kolumny samochodów bojowych KP PSP i OSP przez Przasnysz.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JanJakubJankubowicz
JanJakubJankubowicz
1 miesiąc temu

Szkoda mi policjantów i innych służb mundurowych. Jeszcze nie dawno środowisko związane z panem Owsiakiem, określało policjantów, strażników granicznych czy żołnierzy mianem watahy, śmieci, psów. Teraz po zmianie Ci opluwani mundurowi będą wspierać działanie WOŚP. I to wszystko pod hasłami odpolitycznienia służb…

Przasnysiak
Przasnysiak
1 miesiąc temu

Jeszcze nie dawno też zarzucano służbom, że są wykorzystywane do propagandy partii rządzącej.

Karamba
Karamba
1 miesiąc temu

Wtedy byli przeciw a teraz są za. komendanci chcą zostać na swoich politycznych stanowiskach i szybko zmieniają swoją poglądy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

No tak. Za poprzedniej władzy to była bajka.
Ochrona miesięcznic smoleńskich, domu Jarosława i pałowanie staruszek biorących udział w protestach.

A to że część policjantów zachowywała się podle to już nie wina obecnie rządzących…

Klementyna
Klementyna
1 miesiąc temu

jak za tuska kopią i pałują ludzi jest pełno filmików za  Jarosława i pałowanie staruszek nie mogę znaleźć czyżbyś miał pomroczność jasną jak ci na których głosowałeś???

baba Yaga
baba Yaga
1 miesiąc temu

Szkoda ci milicji i ubecji? A tak na przyszłość: policja to dopiero będzie w odkomunizowanej IV Rzeczpospolitej

Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Policję należy docenić