Przasnyska Rada Seniorów spotkała się z policjantami

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, Ilona Cichocka przeprowadziła spotkanie z przedstawicielami Rady Seniorów Miasta Przasnysz w celu podniesienia świadomości lokalnej społeczności na temat czyhających zagrożeń ze strony oszustów.

 

Podczas spotkania dotyczącego bezpieczeństwa osób starszych  uczestnicy mieli okazję zapoznać się z metodami oszustw i kradzieży stosowanymi przez sprawców. Funkcjonariuszka przytoczyła przypadki jakie zaistniały na terenie naszego powiatu, gdzie uczestnicy mogli poznać pomysłowość oszustów, którzy podając się za członków rodziny, znajomych, administratorów i inne osoby z pozoru godne zaufania wyłudzają pieniądze.

Dodatkowo przybliżono seniorom kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych.  Mundurowa przestrzegała przed coraz częściej wykorzystywaną metodą „na zdalny pulpit” w której kluczowym elementem jest skłonienie ofiary do zainstalowania programu zdalnej obsługi komputera, a potem nakłonienia jej do zalogowania się do swojego konta w banku.

 

Ponadto policjantka udzieliła wskazówek jakie działania należy podjąć aby uchronić się przed tego typu incydentami. Na zakończenie apelowała, aby informować Policję o wszystkich sytuacjach, które świadczyć mogą o próbach dokonania wyłudzeń na szkodę osób w podeszłym wieku.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
22 dni temu

A gdzie zachowanie parytetu płci, co na to burmistrz.