Przasnyscy żołnierze wzięli udział w największym przedsięwzięciu szkoleniowym DRAGON-21

Ćwiczenie taktyczne z wojskami DRAGON-21 to, jak informuje Wojsko Polskie największe, cykliczne przedsięwzięcie szkoleniowe Dowództwa Generalnego RSZ i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku. Jego głównym celem jest sprawne przygotowanie i zgrywanie sił Dowództwa Generalnego RSZ do wykonywania zadań w ramach operacji obronnej prowadzonej we współdziałaniu z WOT i układem pozamilitarnym.

 

Ćwiczenie odbyło się na terytorium niemal całej Polski i wzięło w nim udział 9400 żołnierzy oraz około 800 jednostek sprzętu wojskowego. Wśród ćwiczących byli także żołnierze z 2.ORel z Przasnysza i 8.bWRE z Grudziądza.

Głównymi zaangażowanymi pododdziałami były dwie kompanie walki elektronicznej z 8.bWRE, które ćwiczyły w ramach ugrupowań szkoleniowych 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz 18. Dywizji Zmechanizowanej. Ponadto grupa oficerów z Ośrodka brała czynny udział w ramach kierownictwa ćwiczenia.

 

– Udział żołnierzy z Przasnysza oraz Grudziądza został wysoko oceniony przez przełożonych oraz dowódców związków taktycznych w ramach których ćwiczyły nasze pododdziały. Serdeczne słowa podziękowania, które wpłynęły do jednostki świadczą o dużym zaangażowaniu, świetnym wyszkoleniu oraz realizacji przedsięwzięć na bardzo wysokim poziomie przez przasnyskich oraz grudziądzkich żołnierzy – informuje przasnyska jednostka.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments