Przasnyscy licealiści na wykładzie o demografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Uczniowie z przasnyskiego KEN-a wzięli udział w wykładzie o demografii przeprowadzonym przez dr hab. Elżbietę Grzelak – Kostulską, prof. UMK z Wydziału Nauk o Ziemi.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu od kilku lat współpracuje z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

– Co jakiś czas uczniowie z klas o profilu geograficznym odwiedzają miasto pierników, żeby wziąć udział w zajęciach uniwersyteckich. Ostatnia taka wizyta miała miejsce w ten poniedziałek, 24 kwietnia. Zajęcia pod nazwą: „Jak zrozumieć współczesne przemiany ludnościowe” zostały przygotowane przez dr hab. Elżbietę Grzelak – Kostulską, prof. UMK z Wydziału Nauk o Ziemi – relacjonuje liceum.

Wycieczkę do Torunia zorganizował nauczyciel geografii Marek Rozicki. Udział uczniów w zajęciach na UMK został sfinansowany przez Fundację „Pelikan”.

 

Podczas przeprowadzonych zajęć profesor rozmawiała z przasnyskimi uczniami o badaniach demograficznych.

– Wykładowczyni uświadomiła naszym uczniom m.in. wagę prowadzenia badań demograficznych, odnosząc ją do współczesnych problemów i niedalekiej przyszłości. Współczesny świat boryka się zarówno z eksplozją demograficzną w biedniejszych regionach, jak i ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw w regionach bogatszych. W każdym przypadku rodzi to negatywne konsekwencje. A o tym wręcz trzeba rozmawiać, czego przejawem były właśnie zorganizowane zajęcia – wyjaśnia szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments