Próbowała oszukać seniorkę i wyłudzić 140 tys. zł. Podała się za synową

Oszuści, wykorzystujący modyfikację znanej metody „na wnuczka”, nie zawiesili działalności i nadal próbują okradać seniorów. Do jednego z takich zdarzeń doszło przedwczoraj na terenie pow. mławskiego. Oszustka podająca się za synową seniorki, powiedziała że potrzebuje 140 tysięcy złotych na poręczenie majątkowe za aresztowanego męża.

 

 

Oszustka zadzwoniła na numer stacjonarny 74-letniej kobiety.

– Znała imiona członków rodziny, prosiła o pożyczkę w kwocie 140 tysięcy złotych, ponieważ musi wydostać męża z aresztu. Jak opowiadała, trafił tam za spowodowanie wypadku drogowego. Seniorka nie dała się oszukać. Po zakończeniu rozmowy z oszustką, zadzwoniła do swojego syna i opowiedziała co się wydarzyło, po czym powiadomiła policję – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

 

Seniorka, nie dała się oszukać i zrobiła dokładnie to co należy – powiadomiła policję. Przestrzegamy przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Metody oszustwa są przez nich modyfikowane, ale cel zawsze ten sam – doprowadzić starszą osobę do przekazania pieniędzy komuś nieznajomemu.

 


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments