Powstanie klasa sportowa w ZSP w Chorzelach.

W roku szkolnym 2018/2019 jedna z klas licealnych w Chorzelach zostanie zorganizowana jako klasa sportowa. Szkoła posiada wszelkie potrzebne warunki do prowadzenia szkolenia sportowego – halę sportową, sprzęt, basen, internat oraz możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach ligowych w kategorii juniora starszego.

Planowano jako dyscyplinę wiodącą piłkę ręczną, jednak po konsultacjach wśród młodzieży i rozmowach z zarządem Klubu Sportowego „Orzyc” w Chorzelach Zespół Szkół Powiatowych w Chorzelach postanowił poszerzyć ofertę klasy sportowej o piłkę nożną.  Powstanie klasy sportowej jest uzależnione od ilości kandydatów, spełniających kryteria sportowe i zdrowotne. Można powołać klasę, gdy zgłosi się 20 uczniów. Uczniowie realizują w tygodniu 10 godzin wychowania fizycznego, w tym 7 godzin szkolenia specjalistycznego w wybranej dyscyplinie.

W ankiecie w styczniu 2018 roku ponad 50 uczniów klas III gimnazjum zadeklarowało chęć dalszej nauki w klasie sportowej, co było przyczyną skierowania do absolwentów gimnazjów propozycji utworzenia takiej klasy. Obecnie przypominamy, że w celu dostania się do klasy sportowej należy we wniosku o przyjęcie do szkoły zaznaczyć stosowną pozycję, wybrać dyscyplinę (piłka nożna lub piłka ręczna), a później zgłosić się na egzamin sprawnościowy. Jeżeli rekrutację w jednej z dyscyplin przejdzie 20 osób zostanie wybrana ta dyscyplina, natomiast, jeżeli liczbę 10 chętnych osiągnie każda z dyscyplin będą prowadzone obydwie na zasadzie 3 godzin wspólnych dla wszystkich uczniów i 7 oddzielnych. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są przez trenerów i nastawione są na udział w rozgrywkach sportowych.

Wnioski o przyjęcie do szkoły zgodnie z zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty należy składać od 10 do 18 maja 2018 r.


Źródło ZSP Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments