„Powróćmy jak za dawnych lat”- koncert w Muzeum Historycznym przyciągnął publiczność

W niedzielę, 21 sierpnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbył się koncert z cyklu „Powróćmy jak za dawnych lat”.

 

Artyści z Gdańska w Przasnyszu wystąpili już po raz trzeci. I tak jak przy poprzednich wizytach, tym razem również skradli serca publiczności. W Muzeum Historycznym wystąpili: Natalia Krajewska – Kitowska – sopran, Wojciech Winnicki – tenor, Łukasz Motyka – klarnet, Paulina Leda – Wiczyńska – fortepian, Alicja Podrażnik – prowadzenie koncertu.

W programie koncertów widzowie mogli usłyszeć utwory m.in. kompozytorów włoskich Gaetano Donizettiego i Giusppe Verdiego, kompozytora francuskiego Georgesa Bizeta, węgierskich: Franza Lehara i Emmericha Kalmana, czeskiego kompozytora i dyrygenta Antonina Dvorak, duńskiego Nielsa Gade, argentyńskiego Astora Piazzolla, austriackiego Johanna Straussa i innych.

 

 

ren

guest
3 komentarzy