Powiatowe sukcesy uczniów z Roman-Sebor.

W ciągu jednego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach zgarnęli nagrody w dwóch konkursach powiatowych rozstrzyganych w Przasnyszu. To prawdziwy powód do dumy placówki, która jest jedną z mniejszych w całym powiecie.

W czwartek, 16 maja, w siedzibie Miejskiego Domu Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Jego organizacją zajmowała się Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przasnyszu. Festiwal kierowany był do dzieci starszych z przedszkoli oraz ze szkół podstawowych ze wszystkich klas.

W tegorocznej edycji wzięło udział 12 młodych wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Popisy dzieci oceniała komisja konkursowa, która nie miała łatwego zadania, gdyż oprócz umiejętności wokalnych, doceniać trzeba było także atrakcyjne układy choreograficzne i wspaniałe charakteryzacje sceniczne.

Szkoła z Roman-Sebor wystawiła reprezentantów we wszystkich kategoriach wiekowych. I w każdej z grup wiekowych udało się zdobyć laury.

Kategoria przedszkola:
Maria Leleniewska, Maria Osińska, Julia Kordek – III miejsce (za piosenkę pt. „Sport to zdrowie”, opiekun: Katarzyna Leleniewska)

Kategoria klas I–VI szkoły podstawowej:
Paweł Kimona, Nadia Próchnicka, Błażej Roman – III miejsce (za piosenkę pt. „Wstawaj z kanapy!”, opiekun Małgorzata Ostrowska)

Kategoria klas VII–VIII SP i gimnazjum:
Magdalena Kakowska, Julia Gadomska – II miejsce (za piosenkę pt. „W poszukiwaniu siebie”, opiekun Rafał Czaplicki)

W tym samym czasie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podsumowanie finału konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje” przeprowadzonego przez Placówkę Terenową KRUS w Przasnyszu.

Pod ocenę komisji poddanych zostało 140 prac, które wpłynęły z 14 szkół z terenu działania Placówki Terenowej w Przasnyszu. Komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznała liczne wyróżnienia.

Także w tym konkursie społeczność szkolna z Roman-Sebor miała duże powody do zadowolenia. Julia Gadomska z klasy VIII tej szkoły zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Jej praca została przesłana do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie. Pry tej okazji warto też wspomnieć, że Julka potrafi błysnąć nie tylko talentami plastycznymi – oprócz zdolności malarskich uczennica rozwija inne swoje pasje, w tym gimnastykę artystyczną.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments