Powiat przasnyski. Zachęcając lokalnymi dotacjami próbowali sprzedawać odnawialne źródła energii

Kolejne firmy z branży odnawialnych źródeł energii powołują się na współpracę z przasnyskimi urzędami, by zareklamować swoje usługi na terenie naszego powiatu i dzięki lokalnym dotacjom zachęcić mieszkańców do zakupu instalacji fotowoltaicznych. Problem w tym, że samorządy takich programów nie realizują.

 

Pierwsza próba zachęcenia mieszkańców do zakupu paneli dotyczyła terenu gminy Przasnysz i miała miejsce w kwietniu 2021 roku. Wówczas urząd informował o tym, że nie prowadzi żadnego naboru wniosków do programów związanymi z odnawialnymi źródłami energii.

– Docierają do nas informacje, że na naszym terenie rozpowszechniane są ulotki, które miałyby świadczyć, iż urząd zawiadamia o programie dofinansowań. Nie jest to nasza, urzędowa ulotka – informowała wówczas gmina Przasnysz.

 

Podobne zdarzenia miały miejsce we wrześniu tego roku. Tym razem firmy miały „współpracować” ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu.

– Powiat Przasnyski informuje, że nie upoważniał żadnych firm zajmujących się odnawialnymi źródłami energii i paliwami ekologicznymi do powoływania się na współpracę ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu lub jednostkami organizacyjnym powiatu przasnyskiego. Jednocześnie nadmieniamy, że na terenie Powiatu Przasnyskiego nie jest realizowany program „Czysty Powiat” – poinformowało Starostwo Powiat w Przasnyszu.

Urząd apeluje, by mieszkańcy powiatu przasnyskiego byli czujni na tego typu propozycje i dokładnie weryfikowali przedstawiane im oferty, a także aby nie podawali nieznanym ludziom swoich danych osobowych w powyższej sprawie.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments