Powiat przasnyski z jednym z najwyższych wyników liczby wykonanych szczepień przeciw Covid-19

Jak informuje przasnyskie starostwo, powiat przasnyski ma jeden z najwyższych wyników pod względem liczby wykonanych szczepień przeciw Covid-19. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już 57% dorosłych mieszkańców naszego regionu, co wyróżnia nas na tle sąsiednich powiatów (powiat ostrołęcki – 36,4%, powiat mławski – 43,4%, powiat makowski – 54,2%, powiat ciechanowski – 53,4%).

 

Jak wskazuje urząd, wpływ na tak wysoki wynik miało utworzenie 19 kwietnia w Przasnyszu pilotażowego Punktu Szczepień Powszechnych.

– Utworzenie punktu w Przasnyszu przy ul. Sadowej 5 (parter Zespołu Szkół Powiatowych) zwiększyło możliwość wykonywanych szczepień do 200 dziennie. Do momentu jego otwarcia na terenie powiatu działało 12 punktów POZ, które nie były w stanie przeprowadzić więcej, niż 150 szczepień dziennie. Warto również dodać, że 18 maja we współpracy z Wojewodą Mazowieckim, lekarzami i personelem medycznym zgodnie z instrukcjami Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, drugi punkt szczepień powszechnych na terenie naszego powiatu otwarto w Chorzelach – co zwiększyło potencjał powiatu o kolejne 200 szczepień dziennie – czytamy.

 

Przypominamy, że od 10 maja uruchomiono rejestrację na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18. rok życia.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments