Powiat przasnyski. Poziom pyłu zawieszonego w powietrzu został przekroczony. Dziś lepiej zrezygnować ze spaceru

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie wydał powiadomienie o złej jakości powietrza. Przekroczony został poziom pyłu zawieszonego w powietrzu PM10 na terenie powiatu przasnyskiego.

 

We wtorek, 5 kwietnia odnotowano przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego w powietrzu PM10 na terenie powiatu przasnyskiego, ciechanowskiego, mławskiego, żuromińskiego oraz sierpeckiego.

W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu. Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, m.in.: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego powinny podjąć następujące środki ostrożności:

 

  • unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni dla uniknięcia długotrwałego narażenia na podwyższone stężenia zanieczyszczeń,
  • ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni np. uprawianie sportu, czynności zawodowe zwiększające narażenie na działanie zanieczyszczeń,
  • osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy,
  • zaniechać palenia papierosów.

 

Jak poinformował urząd, osoby, które chorują na choroby serca mogą dziś odczuwać pogorszenie swego samopoczucia. Warto dziś zrezygnować ze spacerów i pozostać w domu.

– Ogranicz wietrzenie pomieszczeń. Chroń dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży. Obowiązuje Cię zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach, zakaz rozpalania grilli i ognisk oraz zakaz używania dmuchaw do liści – dodaje urząd.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
7 miesięcy temu

Mamy maseczki wystarczy założyć bo przecież powstrzymywała wirusa tysiąclecia od 2 lat…. to pył to pryszcz. W czasach dzieciństwa mojej mamy kopcily domy szklarnie wszystko… I co, 80 lat i zdrowa.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  Boguś

No i? Już 3 podobnych baranów dało Ci plusa. Pewnie tak samo mądrzy.

Czytelnik2 wp pl
Czytelnik2 wp pl
7 miesięcy temu

maseczki covida powstrzymały, ale epidemi grużlicy nie powstrzymają , szpitale alarmują

Alina
Alina
7 miesięcy temu

Ulica przyjemna w Przasnyszu to horror dla mieszkańców przed dzisiejszym deszczem trzeba było się chować w domu przed szarżującym i samochodami i autobusami. Tumany kurzu. Kiedy to się skończy

Erodisco
Erodisco
7 miesięcy temu
Reply to  Alina

Położenie tej ulicy wśród pól okolicznych jest problemem

Alina
Alina
7 miesięcy temu
Reply to  Erodisco

Pola to są na wsi a tam drogi asfaltowe