Powiat przasnyski otrzyma prawie 2,5 mln złotych na budowę obwodnicy Chorzel.

Powiat Przasnyski znalazł się wśród 110 samorządów z terenu całego kraju, które otrzymają dofinansowanie w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Łącznie do gmin, miast i powiatów trafi 336 mln zł, z czego prawie 2,5 miliona złotych otrzyma nasz powiat.

 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że wsparcie samorządów we właściwym utrzymaniu sieci dróg lokalnych oraz budowie nowych odcinków dróg jest priorytetem obecnego rządu.

Obok Funduszu Dróg Samorządowych, rezerwa subwencji ogólnej jest kolejnym źródłem wsparcia samorządów, z którego w ciągu 10 lat na inwestycje na drogach lokalnych rząd przeznaczy 36 miliardów złotych.

W ramach tegorocznego naboru Powiat Przasnyski otrzyma dofinansowanie w kwocie 2 477 970 zł na realizację zadania, jakim jest budowa drogi powiatowej na odcinku od Przasnyskiej Strefy Gospodarczej (Podstrefa w Chorzelach) do miejscowości Brzeski-Kołaki, czyli części tak zwanej obwodnicy Chorzel wraz z budową obiektu mostowego na rzece Orzyc.

Środki rezerwy subwencji ogólnej przeznaczane są na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych, utrzymania rzecznych przepraw promowych, oraz remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.


 

Źródło Starostwo Powiatowe
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
3 lat temu

Jaka obwodnica, to jest droga przez strefę z ograniczeniem prędkości, która będzie przechodzić przez tory kolejowe!!! Kto tak buduje w XXI w. obwodnice?

Zygmunt
Zygmunt
3 lat temu
Reply to  Kazik

Kaziu nie denerwuj się, droga jest przede wszystkim od Rembielina do strefy a przez strefę przechodzi tylko jej końcówka. I to nie jest typowa obwodnica tylko droga powiatowa.

Woj
Woj
3 lat temu

A ja się pytam co z obwodnicą Przasnysza?

piotr piotrowicz
piotr piotrowicz
3 lat temu

Dobrze że Przasnysz ma obwodnicę zweryfikuje to przy następnych wyborach..

Rafal
Rafal
3 lat temu

Jak się ma czuć mieszkaniec Przasnysza czytając „… powiat przasnyski dostanie 2,5 mln na budowę obwodnicy ………………… Chorzel”.
Puk, puk, Panie Burmistrzu, czyta Pan? Sprawdzimy przy kolejnych wyborach.
Pana Starosty nie pytam, dawno się już zgubił i tu nie zagląda.

Zygmunt
Zygmunt
3 lat temu

W Starostwie mają jakieś zaburzenia wielkości, na profilu na fb napisali „Kolejne ogromne środki…”, co te 2,5 mln ma wspólnego z ogromem to nie wiem ale może dla nich to jest maksimum ich możliwości i dlatego tak piszą.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Zygmunt

Starosta Nareszcie Przasnyski.
Inwestycje ponownie chorzelskie…

Chociaż te głupie ronda zróbcie. O prawdziwej obwodnicy już nawet nie wspominam…

Zygmunt
Zygmunt
3 lat temu

Nie pisz głupot, „nareście przasnyski” z tą „obwodnicą” nie ma nic wspólnego, poprzednik ją zaczął i pozyskał na nią pieniądze, ten tylko ją kończy bo musi. Jedno rondo miało być w Rembielinie na skrzyżowaniu z drogą krajową 57 ale jakoś nie słychać żeby było, może je wykreślili, drugie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 614 przed strefą.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Zygmunt

Mi chodziło o ronda w Przasnyszu.

Zygmunt
Zygmunt
3 lat temu

Ok, one pewnie tak powstaną jak i te w Chorzelach.

Działkowiec
Działkowiec
3 lat temu

Burmistrz to tylko zdjęcia z byłym starostą jak pozyskuje fundusze dla Chorzel, żegnamy z radością Pana burmistrza. Starosta to zamknął się w urzędzie razem z pracownikami i nawet tak banalnej sprawy jak rejestracja samochodu nie można sprawnie załatwić

Last edited 3 lat temu by Działkowiec