Powiat przasnyski na pierwszym miejscu w Polsce

Miejsce na podium zajął w rankingu pisma „Wspólnota”, w kategorii „wydatki inwestycyjne samorządów” w latach 2018-2020.

 

Wyniki ogłoszono późnym wieczorem, 6 października 2021 r. w Katowicach, podczas uroczystej gali XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Wyróżnienie dla powiatu przasnyskiego odebrał starosta Krzysztof Bieńkowski, któremu towarzyszył etatowy członek zarządu Paweł Mostowy.

– To olbrzymie wyróżnienie – przyznał starosta Krzysztof Bieńkowski. – Zdobycie pierwszego miejsca w tak prestiżowym i obiektywnym rankingu odbieram jako ogromny sukces i motywację.  Staramy się inwestować przede wszystkim z korzyścią dla mieszkańców powiatu. Za ciężką pracę dziękuję wszystkim pracownikom, radnym popierającym nasze działania, naszym jednostkom podległym i Zarządowi Powiatu, a także wszystkim wspierającym nas osobom. W tych ciężkich czasach potrafimy zrobić dużo dobrego dla naszych mieszkańców – podsumował.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
2 lat temu

Dziękujemy na finansowe wsparcie remontu MDK – ile dał powiat ? Jak dobrze policzyć to chyba 0 ( zero) złotych i 0 (zero) euro. Dziękujemy na obwodnicę Przasnysza i nieskończoną obwodnicę Chorzel. Dziękujemy za zalewy w Przasnyszu, jeden według opcji PSL, jeden według opcji obecnego zarządu, dziękujemy za zalew w Chorzelach i na Łojach i oczywiście w Karwaczu. Dziękujemy, że nie było obietnic wyborczych ( górki zjazdowe i skocznia narciarska) tylko „SPONTANICZNE POMYSŁY” Dziękujemy za basen, który miał być a go nie ma. Ale może będzie, jak miasto się dołoży, bo jak się nie dołoży to basenu nie będzie. Basen… Czytaj więcej »

Kovid
Kovid
2 lat temu
Reply to  nie

Pięknie podsumowane. Sukces jest za inwestycje takie jak zdziwoj, obwodnica, lodowisko, czyli znow za to co zrobili poprzednicy.

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Kovid

Ten bubel Zenka w Zdziwoju za 16 patykow nazywasz sukcesem? Albo basen w Chorzelach bez trybun kosztem Przasnysza. Inwestycje powinny być rentowne czy te są? Odpowiedź Pan sobie sam. Nie sztuka jest wydawać czyjes pieniądze trzeba robić to z głową.

nie
nie
2 lat temu
Reply to  Marcin

Ten bubel to bardzo nowoczesny obiekt, a jeśli to bubel, to hmmm- kto kończył budowę, kto odbierał ? I za czyjej kadencji pół roku po zamknięciu inwestycji, obiekt nadal stoi zamknięty ? Jak ma zarabiać zamknięta na cztery spusty inwestycja ? Dodam, że zbudowana za dotację unijną z lekkim tylko donosem napisanym, przez tajemniczego zatroskanego obywatela powiatu. A basen, krótka pamięć ? Zbudowany za unijne pieniążki. Kto w tym samym czasie chciał zbudować podobny obiekt w Przasnyszu ? Chyba Zenek, jeśli mnie pamięć nie myli. Ciężkie to oskarżenia, że ktoś zdobył dofinansowanie z unijnych pieniędzy i zbudował obiekt. Faktycznie ciężkie… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  nie

Konkretnie Może i nowoczesny ale I bubel. Proszę sprawdzić jaki był cel projektu. Powstanie 9 przedsiębiorstw. Czy na to potrzeba wydawać aż 16 milionów złotych? Dalej, chyba logiczne jest ze jak inwestycja jest na ukończeniu to nikt o zdrowych zmysłach jej nie przerwie. Co Ty gadasz w ogóle człowieku?. Jakbyś śledził stronę powiatu to byś wszystko wiedział. Obecnie jest poszukiwany operator Ale kto by chciał zarządzać budynkiem w takiej lokalizacji? Dalej człowieku piszesz zbudowany za unijne pieniążki. Te pieniądze to święty Mikołaj przyniósł? Pieniadze pochodzą z naszych składek. Wy się cieszcie z inwestycji. Sprawdźcie sobie co to znaczy inwestycja. Sukces… Czytaj więcej »

Maria
Maria
2 lat temu
Reply to  Marcin

Jakby opierał się na tym co publikuje powiat to by nadał żył w odklejeniu od rzeczywistości. To jest poziom pisowskiej TVP. Ataki na opozycję, wychwalanie starosty, a o długach i kolejnych obligacjach nawet słowa. Proszę cię.

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Maria

Dobrze że Pani jest ze wszystkim do przodu i taka oswiecona i elokwentna. Ale czego się spodziewać po osobie która wierzy w wizję politologa I lysego z Przasnysza.

nie
nie
2 lat temu
Reply to  Marcin

Jeśli śledzisz stronę powiatu to policz ilość zdjęć pana starosty na tle inwestycji w Zdziwoju, policz jego zachwyty nad inwestycją, policz lajki, komentarze, wszelkie gratulacje jakie spływały do starosty za tą inwestycję i jego prężne działania. Skoro to inwestycja Zenka i dodatkowo bubel, to dlaczego obecny starosta tak się chwalił, tak fotografował na tle tego bubla ?

Pawel
Pawel
2 lat temu
Reply to  nie

Znasz chociaż dokładnie te sprawy czy tak Ci Chorzele kazały napisać? Obwodnica chorzel jest już gotowa czeka tylko do włączenia przez MZDW MDK to inwestycja miasta i trwa przetarg. Zielona Oaza? Przestań Pan na co to komu, kto z tego będzie korzystał? Zdziwój ten bubel pośrodku wsi, niewiadomo po co to powstało? Powstało aby powstać jest I nikomu nie służy bo kto zechce na wsi otworzyc swoją firmę? Myśl człowieku trochę. A basen na logikę po co powiatowi dwa baseny? Żeby były tak o? Jeden stoi prawie pusty to wpadniemy drugi bo tak. Super inwestycja która przyniesie zyski tak? No… Czytaj więcej »

nie
nie
2 lat temu
Reply to  Pawel

Mógłbym Ci chłopaku wyciągnąć tyle oficjalnych obietnic starosty B, o pomocy finansowej dla remontu MDK, że byś się zdziwił. Radiowe i fejsbukowe piękne słowa, jak to oni pomogą. Chyba pomogli kwotą zero złotych. A troszkę jednak już se porządzili. Obwodnica Chorzel, to chyba miała jakiś projekt, drogi zaprojektowane od A do Z i chyba tego projektu ktoś się nie trzymał, i nawet podobno część zdobytego unijnego dofinansowania chcą zwrócić. A jak to Zenek przekonuje dokumentacja jest, była i się przedawniła. Komuś trzeba wierzyć, ale chyba najlepiej wierzyć w dokumenty te które leżą na stole. Zielona Oaza, to jakby to ładnie… Czytaj więcej »

Gag
Gag
2 lat temu
Reply to  nie

Oj Małgosiu, nie tak nerwowo.

Dixy
Dixy
2 lat temu

Gratulacje oby jak najwięcej sukcesów w dalszej drodze rozwoju Powiatu

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

Narazie to ciągle sukcesy Zenka dopiero następne kadencja to będą sukcesy aktualnego pana starosty Gorzej jak nie długo zabraknie kasy na wypłaty już ponoć jest problem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Wojtek

Następne co? Jaja sobie robisz? Gość za 2 lata wraca uczyć do szkoły. To szczyt jego kompetencji.

Gag
Gag
2 lat temu

Jak za dwa lata jak on już uczy. Dyrektorem szkoły jest na zawodziu