Powiat przasnyski na jednym z czołowych miejsc w Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2021

Podczas uroczystej gali w czasie Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Mikołajkach ogłoszono wyniki w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2021. Powiat przasnyski zajął 4. miejsce.

 

W czasie trwania Zgromadzenia rozstrzygnięto Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów za rok 2021. Powiat Przasnyski niezmiennie od wielu lat startuje w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców i od lat zajmuje w nim jedną z pierwszych pozycji.

Miejsca powiatu przasnyskiego we wspomnianym rankingu przedstawiały się następująco:

  • rok 2013 miejsce 4.
  • rok 2014 miejsce 2.
  • rok 2015 – miejsce 1.
  • rok 2016 – miejsce 3.
  • rok 2017 – miejsce 7.
  • rok 2018 – miejsce 4.
  • rok 2019 – miejsce 2
  • rok 2020 – miejsce 3.
  • rok 2021 – miejsce 4.

 

 

– Za poprzedni rok, mimo przeszkód m.in. takich jak pandemia koronawirusa czy też zakończenie naboru wniosków o fundusze unijne z perspektywy na lata 2014-2020, samorządowi Powiatu Przasnyskiego udało się zająć 4. miejsce w rankingu — komentuje przasnyskie starostwo.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez cały rok, a miejsce zależy od działań realizowanych przez samorząd. Obecnie w rankingu powiatów do 60 tys. mieszkańców za 2022 r. powiat przasnyski plasuje się na 3. pozycji, która zapewne będzie ulegała zmianie — w górę lub w dół.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP przyznają punkty w ramach wielu kryteriów takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

W kategorii „działania promocyjne” z pewnością jesteśmy na szczycie. A właściwie to „autopromocyjne”.

Bolek
Bolek
1 miesiąc temu

Jakiś pisowski osioł produkuje na potrzebę innych Osłów takie fajne paszkwile …Idioci lubią się cieszyć 🙂

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu
Reply to  Bolek

Audi już na chodzie?