Powiat Przasnyski ma swoją Radę Przedsiębiorczości.

W piątek, 20 września, w Przasnyszu odbyło się posiedzenie I Kadencji Rady Przedsiębiorczości. Na zaproszenie starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego na spotkanie przybyło kilkunastu przedstawicieli firm z terenu powiatu przasnyskiego.

Jak określono w regulaminie Rady Przedsiębiorczości jest ona organem opiniotwóczo-doradczym Starosty i Zarządu w zakresie konsultowania spraw dotyczących rozwoju mi.in. stref gospodarczych powiatu. Reprezentuje ona lokalne środowisko gospodarcze, wspiera działania samorządu poprzez swoją wiedzę i doświadczenie oraz znajomość lokalnych problemów społeczno-gospodarczych.
Na I posiedzeniu przedsiębiorcy wybrali swoich przedstawicieli. Przewodniczącym wybrano Michała Szlachetkę z firmy Engineo Sp. z o.o., natomiast jego zastępcą został Szymon Mariusz Knieć reprezentujący PHU Knieć Stanisław.

Starosta Krzysztof Bieńkowski wiąże duże nadzieje z funkcjonowaniem Rady. -Jest wielu dużych przedsiębiorców na terenie naszego powiatu. Zapraszamy kolejne firmy do włączenia się do Rady Przedsiębiorczości. W swoich działaniach chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, bo są oni dla naszego regionu najważniejsi. – podkreślał starosta.

Wstępnie przedyskutowano problemy lokalnego rynku pracy i nadzieje, które wiążą biznesmeni z funkcjonowaniem Rady. Wyznaczono też do kontaktów roboczych z przedsiębiorcami komórkę Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, która już niedługo zajmie pomieszczenia w nowo budowanych pomieszczeniach Centrum Aktywizacji Biznesu.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
4 lat temu

No nie wierzę. Sami przychylnie władzy fachowcy. A czy wobec firmy Pana drugiego „przewodniczacego” nie toczy się postępowanie? Wzory uczciwości.

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Marta

Towarzystwo wzajemnej adoracji. No i lans Starosty. Ale skuteczny, bo dużo osób powtarza, że Starosta dużo robi. Ale jak zapytasz co robi, to jest problem z odpowiedzią.