Potrącenie rowerzysty w Drążdżewie. 18-latka nie zachowała bezpiecznej odległości, poszkodowany trafił do szpitala

Kierująca hyundaiem 18-latka wyprzedzając rowerzystę nie zachowała bezpiecznej odległości. Doszło do wypadku.

 

W środę około godz. 7.20 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w Drążdżewie. Na miejsce pojechali policjanci wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych wyjaśniających to zdarzenie, 18-letnia kobieta, mieszkanka powiatu makowskiego, wykonując manewr wyprzedzania nie zachowała bezpiecznej odległości od wyprzedzanego rowerzysty, co doprowadziło do potrącenia mężczyzny.

– 57-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu makowskiego, z obrażeniami ciała trafił do szpitala, był trzeźwy. Kierująca samochodem również była trzeźwa – informuje asp. Monika Winnik.

 

– Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. Rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego co oznacza, że nie są chronieni osobistymi środkami technicznymi, takimi jak poduszka powietrzna czy pasy bezpieczeństwa, a w kontakcie z samochodem, przy dużej prędkości kolizyjnej, doznają poważnych obrażeń albo nawet ponoszą śmierć – komentuje rzecznik prasowy KPP Maków Maz.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sidewinder
Sidewinder
8 miesięcy temu

Pj zatrzymane?