Postępują prace przy hydroforni w gminie Krzynowłoga Mała

Na tę inwestycję mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała czekali kilka lat. Wszystko jednak zmierza w dobrym kierunku. Od kilku tygodni postępują prace przy przebudowie hydroforni położonej w samej Krzynowłodze Małej – jedynej znajdującej się na terenie tej gminy.

Remont stacji uzdatniania wody był priorytetem Jerzego Humięckiego od momentu objęcia przez niego stanowiska wójta. Początkowo zła sytuacja finansowa samorządu, w tym m.in. konieczność podwójnego opłacenia remontu budynku Urzędu Gminy, opóźniała działania w tym kierunku.

Stopniowo jednak udało się przygotować – najpierw dokumentację, potem zaś przystąpić do konkretnych prac remontowych. Latem tego roku podpisano umowę z wykonawcą pierwszego etapu przebudowy i prace ruszyły.

Ze względu na koszty remont ma przebiegać dwuetapowo. Pierwszy z etapów, który właśnie trwa – zakłada wymianę przez wykonawcę instalacji technologicznej stacji. Projekt pod nazwą „Przebudowa instalacji technologicznej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Krzynowłoga Mała – etap I” ma kosztować ok. 660 tys. złotych. Niemal jedną trzecią tej kwoty – 200 tys. zł – stanowią środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kolejnym krokiem będzie modernizacja samego budynku i system zwiększania ciśnienia wody, co zapewni większy komfort mieszkańców zaopatrujących się w wodę z wodociągów gminnych. Te prace mają być kontynuowane w roku 2018.

hydro (1)

hydro (2)

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments