Poseł Grzegorz Braun: Przasnyszanin doktor Andrzej Biały robi robotę, którą powinny robić ośrodki akademickie

7 grudnia 2022 roku w Sokołach na Podlasiu odsłonięty został pierwszy w Polsce pomnik poświęcony ofiarom represji stalinowskich w czasie Operacji Polskiej NKWD w latach 1937 – 1938. Uroczystości tej towarzyszyła konferencja naukowa ,,Byliście – jesteśmy. Pamięci ofiar Operacji Polskiej NKWD 1937-1938”, w której jednym z 6 zaproszonych prelegentów był mieszkaniec naszego miasta dr Andrzej Biały.

 

W nawiązaniu do wydarzenia ukazał się album sponsorowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, w którym znajduje się  referat przasnyszanina po tytułem ,,Edukacja ideologiczna Polaków na Białorusi – wychowanie czerwonych Polaków”.

Po konferencji w Centrum Edukacyjnym Polska ukazał się wywiad z posłem Grzegorzem Braunem dotyczący oceny pracy naukowej mieszkańca Przasnysza.

Doktor Andrzej Biały to autor książek, które po prostu wprowadzają do polskiej historiografii dokumenty, fakty udokumentowane w archiwach białoruskich, a jeśli mnie pamięć nie myli to i rosyjskich” – mówi poseł Braun.

 

„Na tym polega osiągnięcie pana doktora Andrzeja Białego, że wprowadził między innymi to czego dziś w żadnej polskiej bibliotece nie ma. Okazuje się, że można przeprowadzić fachową kwerendę dotycząca na przykład strat polskich w wielkich czystkach stalinowskich i wprowadzić to do historiografii. Dr Biały dokonał nowego oszacowania strat polskich w tamtych latach. Ustalił, że wymordowanych Polaków było tam znacznie więcej, niż to wcześniej przyjmowano. Tomasz Sommer i pan doktor Andrzej Biały robią robotę, która mogłaby być i powinny robić ośrodki akademickie, katedry, projekty systemowe” – dodał.

Osoby, które chciałyby wysłuchać wystąpienia dr Andrzeja Białego mogą zrobić to za pośrednictwem serwisu YouTube:

 

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
4 miesięcy temu

Agentura przemówila

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

No proszę. Czyja 'agentura’? Bo pan Biały pisze o NKWD, 'stalinowcach’ i Sowietach – może poczytaj kto zasilał ich szeregi. to dowiesz się ze byli tam i Rosjanie, i Ukraińcy i Polacy i Żydzi i ze 20 innych nacji…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
Reply to  Bartek

Ale ten komentarz nie dotyczył raczej Pana Białego, tylko Brauna. A Braun to ruski agent i oszołom.

Daniel
Daniel
4 miesięcy temu

Na pewno nie większy od Ciebie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
Reply to  Daniel

Chapaj dzidę. Jam chcesz, możemy się złapać gdzieś pod miastem. Zobaczymy, jaki wtedy kozak będziesz. Chcesz?

Www
Www
4 miesięcy temu

Ten znów „chapaj dzidę”.Kompleks małego masz?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
Reply to  Www

A do czego innego on się nadaje?

ono
ono
4 miesięcy temu

dalem ci plusika. Uwazajcie bo Maro sie wyrabia i stara dac sie lubic , ale pamietajcie ze i tak was diaspore kolorowych chce zaimplantowac w Przasnyszu i w Polsce . Po tym za niedlugo bedzie gora trzy dekady rozbior kraju -ostateczny.
Mnie nie oszuka 😉 nasz radziecki towarzysz

ono
ono
4 miesięcy temu

Zaiste prawde rzekles , Braun z ramienia Moskwy tworzy nam taka radziecka polskojezyczna prawice ze zbrojnymi watachami Olszanskiego, wiernopoddancza panslawistyczna pomimo ze moskale nie sa i niefy nie bylo Slawianami ani przyjaciolmi Polakow a ciemiezcami, okupantami , mordercami i zaborcami

Przasnyszanin
Przasnyszanin
4 miesięcy temu

Lubię człowieka, ale już chyba trochę przesadza.

Staszek
Staszek
4 miesięcy temu

Braun, braun i wszystkich nabraun.