Poseł Grzegorz Braun: Przasnyszanin doktor Andrzej Biały robi robotę, którą powinny robić ośrodki akademickie

7 grudnia 2022 roku w Sokołach na Podlasiu odsłonięty został pierwszy w Polsce pomnik poświęcony ofiarom represji stalinowskich w czasie Operacji Polskiej NKWD w latach 1937 – 1938. Uroczystości tej towarzyszyła konferencja naukowa ,,Byliście – jesteśmy. Pamięci ofiar Operacji Polskiej NKWD 1937-1938”, w której jednym z 6 zaproszonych prelegentów był mieszkaniec naszego miasta dr Andrzej Biały.

 

W nawiązaniu do wydarzenia ukazał się album sponsorowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, w którym znajduje się  referat przasnyszanina po tytułem ,,Edukacja ideologiczna Polaków na Białorusi – wychowanie czerwonych Polaków”.

Po konferencji w Centrum Edukacyjnym Polska ukazał się wywiad z posłem Grzegorzem Braunem dotyczący oceny pracy naukowej mieszkańca Przasnysza.

Doktor Andrzej Biały to autor książek, które po prostu wprowadzają do polskiej historiografii dokumenty, fakty udokumentowane w archiwach białoruskich, a jeśli mnie pamięć nie myli to i rosyjskich” – mówi poseł Braun.

 

„Na tym polega osiągnięcie pana doktora Andrzeja Białego, że wprowadził między innymi to czego dziś w żadnej polskiej bibliotece nie ma. Okazuje się, że można przeprowadzić fachową kwerendę dotycząca na przykład strat polskich w wielkich czystkach stalinowskich i wprowadzić to do historiografii. Dr Biały dokonał nowego oszacowania strat polskich w tamtych latach. Ustalił, że wymordowanych Polaków było tam znacznie więcej, niż to wcześniej przyjmowano. Tomasz Sommer i pan doktor Andrzej Biały robią robotę, która mogłaby być i powinny robić ośrodki akademickie, katedry, projekty systemowe” – dodał.

Osoby, które chciałyby wysłuchać wystąpienia dr Andrzeja Białego mogą zrobić to za pośrednictwem serwisu YouTube:

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
20 dni temu

Agentura przemówila

Bartek
Bartek
20 dni temu
Reply to  Korsarz

No proszę. Czyja 'agentura’? Bo pan Biały pisze o NKWD, 'stalinowcach’ i Sowietach – może poczytaj kto zasilał ich szeregi. to dowiesz się ze byli tam i Rosjanie, i Ukraińcy i Polacy i Żydzi i ze 20 innych nacji…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Bartek

Ale ten komentarz nie dotyczył raczej Pana Białego, tylko Brauna. A Braun to ruski agent i oszołom.

Daniel
Daniel
20 dni temu

Na pewno nie większy od Ciebie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Daniel

Chapaj dzidę. Jam chcesz, możemy się złapać gdzieś pod miastem. Zobaczymy, jaki wtedy kozak będziesz. Chcesz?

Www
Www
19 dni temu

Ten znów „chapaj dzidę”.Kompleks małego masz?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Www

A do czego innego on się nadaje?

ono
ono
17 dni temu

dalem ci plusika. Uwazajcie bo Maro sie wyrabia i stara dac sie lubic , ale pamietajcie ze i tak was diaspore kolorowych chce zaimplantowac w Przasnyszu i w Polsce . Po tym za niedlugo bedzie gora trzy dekady rozbior kraju -ostateczny.
Mnie nie oszuka 😉 nasz radziecki towarzysz

ono
ono
17 dni temu

Zaiste prawde rzekles , Braun z ramienia Moskwy tworzy nam taka radziecka polskojezyczna prawice ze zbrojnymi watachami Olszanskiego, wiernopoddancza panslawistyczna pomimo ze moskale nie sa i niefy nie bylo Slawianami ani przyjaciolmi Polakow a ciemiezcami, okupantami , mordercami i zaborcami

Przasnyszanin
Przasnyszanin
20 dni temu

Lubię człowieka, ale już chyba trochę przesadza.

Staszek
Staszek
19 dni temu

Braun, braun i wszystkich nabraun.