Ponad 60 mln złotych kary dla Biedronki

Właściciel sieci Biedronka wprowadzał konsumentów w błąd co do kraju pochodzenia warzyw i owoców, co mogło zniekształcić ich decyzje zakupowe – poinformował UOKiK.

 

Nieprawidłowości występowały w 27,8 proc. sklepów Biedronka skontrolowanych przez Inspekcję Handlową.

– Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wszczął postępowanie przeciw Jeronimo Martins Polska w maju 2020 r. Powodem były skargi na błędne podawanie kraju pochodzenia warzyw i owoców w wielu sklepach sieci Biedronka oraz potwierdzające to wyniki kontroli Inspekcji Handlowej – informuje UOKiK.

 

– Rzetelna informacja o oferowanych produktach to podstawowy obowiązek przedsiębiorcy i niezbywalne prawo konsumenta. Tymczasem w sklepach Biedronka konsumenci chcący kupić polskie ziemniaki, pomidory czy jabłka byli często wprowadzani w błąd. Nasze postępowanie wykazało, że w wielu przypadkach informacje na wywieszkach różniły się od tych na opakowaniach zbiorczych czy w dokumentach dostawy. Naruszenia te miały charakter systemowy i długotrwały. Dlatego nałożyłem na Jeronimo Martins Polska ponad 60 mln zł kary – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

 

ren


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Syn Zenka
Syn Zenka
12 dni temu

I tak dalej to będą robić tak samo jak robili w wała ludzi z cenami. Za wprowadzenie w błąd z cenami też zapłacili grube miliony a dalej w tych je*anych biedronkach cena inna na półce i inna przy kasie. Te 60 mln odrobią w tydzień ze wszystkich sklepów.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu

Co tam kara lody ekipy na czasie
🤣🤣🤣

Mariusz
Mariusz
12 dni temu
odpowiada  Mieszkaniec

Wytłumaczysz mi o co chodzi z tą ekipą?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu
odpowiada  Mariusz

Co tu tłumaczyć głupota ludzka nie zna granic

Grzegorz
Grzegorz
11 dni temu

Nie tylko oszukują na warzywach ,ale także na miesach kupilem boczek podeszłem to czytnika odczytal kod 1.99 a przy kasie zapłaciłem 2 razy drożej