Pomóżmy Lence z Karwacza zebrać fundusze na mikropolaryzację mózgu tDCS.

Lenka urodziła się 05.01.2015 r. jako wcześniak (31tc) z bonusem w postaci Zespołu Downa, Pierwszy miesiąc swojego życia spędziła w inkubatorze, gdzie przebyła wylew dokomorowy 3 stopnia. Mając niespełna 2 miesiące zaczęła intensywną rehabilitację, dzięki której w wieku 3 lat zaczęła chodzić (miała bardzo obniżone napięcie mięśniowe).

Teraz największą barierą między Lenką, a rówieśnikami są problemy komunikacyjne. Mówi jedynie pojedyńcze wyrazy, nie składa z nich zdań. Terapie, na które uczęszcza praktycznie od urodzenia przyniosły świetne efekty – szczególnie w odniesieniu do rokowań lekarzy z oddziału neonatologicznego. Lena miała być cyt.: „roślinką”.

Bez Waszej pomocy nie uda się nam przełamanie największej bariery – płynnej mowy. Chcemy zrobić wszystko, by Lenka w przyszłości była jak najbardziej samodzielna. Przy dziecku z zespołem Downa o wszystko to, co zdrowym dzieciom przychodzi z łatwością, trzeba intensywnie walczyć.

Potrzebujemy pieniędzy na mikropolaryzację mózgu tDCS – składająca się z 3 etapów. Następnie po jej zakończeniu turnus logopedyczny. Łączny koszt tych terapii to około 13 tysięcy.

MIKROPOLARYZACJA MÓZGU metodą tDCS

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS (ang. transcranial direct current stimulation) jest metodą wykorzystującą zjawisko plastyczności mózgu – wspomaga proces odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych, umożliwia przywrócenie integralności centralnego układu nerwowego. Jest również metodą wspomagającą proces terapeutyczny – obserwuje się wyższą skuteczność i efektywność terapii aż o 44%.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments