Polsko-ukraiński Piknik Rodzinny w Chojnowie

W niedzielę, 26 czerwca odbędzie się polsko-ukraiński piknik rodzinny w podworskim parku w Chojnowie. W czasie wydarzenia Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz będzie prowadził zbiórkę środków na leczenie Alicji Skierkowskiej.

 

W przyszłą niedzielę, 26 czerwca na powitanie wakacji w parku podworskim w Chojnowie zaplanowano polsko-ukraiński Piknik Rodzinny organizowany przez gminę Czernice Borowe.

W trakcie jego trwania Obywatelski Konwój Humanitarny Przasnysz będzie prowadził zbiórkę środków na leczenie Alicji Skierkowskiej. Ala urodziła się z wadą serca – zespołem Ebsteina. Dochód ze sprzedaży waty cukrowej, zakręconego ziemniaka i popcornu przeznaczony zostanie na operację Alicji w Niemczech.

 

W programie zaplanowano otwarty trening z AMK Rzemieślnik, drezynowanie, kajaki, bezpłatne dmuchańce i bańki mydlane, zwiedzanie wystaw w dworze w Chojnowie, a także pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na pikniku wystąpi Mławska Orkiestra Dęta i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Czernic Borowych z gościnnym występem Olgi z Ukrainy. Nie zabraknie degustacji tradycyjnych ukraińskich potraw i grillowania. Na zakończenie na uczestników czeka zabawa taneczna pod chmurką.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments