Policyjne kontrole na drodze.

W niedzielę 17 maja br. przasnyska drogówka prowadziła działania prewencyjno- kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Podczas działań policjanci sprawdzili 27 kierowców i ukarali mandatami karnymi 24 .

Działania  na terenie naszego powiatu rozpoczęły się 17 maja o godz. 06:00 i trwały do  22:00,  miały na celu przede wszystkim ograniczenie  liczby zdarzeń drogowych na terenie powiatu. Funkcjonariusze skontrolowali 27  samochodów, z pośród których 24 kierujących  przekroczyło dozwoloną prędkość,  nałożyli 24  mandaty  karne  i pouczyli  3 kierujących. Podczas działań funkcjonariusze  nie ujawnili na naszych drogach nietrzeźwych kierujących.

Od dzisiaj ( 18.05.2015r.) obowiązują kierujących nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami  m.in. za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W dniu 18 maja od godz.10:00 – 18:00 na terenie powiatu przasnyskiego  policjanci drogówki będą realizowali  wzmożone działania prewencyjne pn. „Prędkość”, celem  egzekwowania stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów , stosowania  fotelików bezpieczeństwa  do przewożenia dzieci. Ponadto policjanci będą  kontrolować liczbę przewożonych  pasażerów i sprawdzać  czy pojazdami nie kierują  osoby  nie posiadające stosownych uprawnień.


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments