Policyjne kontrole autobusów w ferie zimowe. Sprawdź gdzie można uzyskać informacje

Funkcjonariusze będą sprawdzać autobusy i kierowców, którzy przewożą dzieci na zimowy wypoczynek. Informacje na temat autobusów możemy sprawdzić także sami.

 

Ku uciesze dzieci i młodzieży wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Przez dwa tygodnie nie będą się odbywać szkolne zajęcia, a uczniowie będą mieli czas na odpoczynek po wytężonej pracy w pierwszym semestrze. Ferie zimowe to także czas wyjazdów na obozy, biwaki oraz różne wycieczki.

O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zadbają także policjanci. Funkcjonariusze będą kontrolować autobusy i kierowców, którzy przewożą dzieci na zimowy wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc wraz z numerami telefonów, gdzie można uzyskać informacje dotyczące kontroli.

 

– Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem – informuje Komenda Główna Policji. W wykazie znalazł się także punkt w Przasnyszu. Telefon do komendy policji – 47 704 82 00 lub 47 704 82 24. Dzwonić można w godz. 6.30 – 21.00.

Policja przypomina również, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informację o polisie OC.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments