Policja radzi jak ochronić przed kradzieżą ogródki działkowe

Sezon działkowy w pełni, w tym czasie na terenach ogródków działkowych mogą pojawić się nieproszeni goście – złodzieje, a także wandale. Policja przypomina o właściwym zabezpieczeniu mienia przez działkowiczów.

 

W ostatnim czasie policjanci otrzymali kilka sygnałów dotyczących nieproszonych gości na terenach ogródków działkowych. Każde miejsce zasługuje na to, by mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie. Tym bardziej jeżeli chodzi o miejsca, gdzie chcemy wypoczywać.

Prócz policjantów, to sami właściciele działek mają duży wpływ na bezpieczeństwo.

Ważnym jest, jeśli np. nie mamy zamiaru wywozić sprzętu z działki, aby pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany. Dobrym wyjściem są wzmocnione drzwi, okratowane okna, czy też zamki z atestem. Pomocnym będzie również czujny sąsiad.

Pamiętajmy, aby nawet podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy mamy wątpliwości co do zachowania nieznanych osób, niezwłocznie zadzwońmy na policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą intencję podejrzanych osób.

O swoich spostrzeżeniach możemy kontaktować się z policjantem tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowym.

 

 

Źródło KMP
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu
Krzychu
1 rok temu

Chciałbym zobaczyć złodzieja, który potrafi ukraść ogródek działkowy.