Policja przypomina: W przasnyskiej komendzie dostępny jest alkomat. Przed wyruszeniem w podróż, możesz sprawdzić stan trzeźwości

W związku z „długim weekendem” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przypominają, że w holu budynku komendy dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości, do dyspozycji jest alkomat.

 

– To urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Policjanci zachęcają do korzystania z tego urządzenia, aby wcześniej zanim wsiądziemy za kierownicę sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu. Przypominamy, że jazda będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Każdy może przyjść i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i nie wymaga udziału policjantów.

 

– Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik – dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu – dodaje rzeczniczka.

– Zanim zdecydujemy się wsiąść za kierownicę po alkoholu, zastanówmy się jakie mogą być tego konsekwencje. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz wysoką karą finansową. Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia – stwierdza.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments