Policja ostrzega ! Uwaga fałszywe ankieterki !

Przasnyska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie zamieszkujące. Prosimy , aby nie ufać nieznajomym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzanie powodu ich wizyty w firmie, której jak deklarują pracują . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o szybki kontakt z Policją pod numerem 997

We wtorek (17.01.br.) zaniepokojona mieszkanka ul.Lipowej w Przasnyszu powiadomiła, że do jej mieszkania zapukała młoda kobieta informując, że jest ankieterką na zlecenie Urzędu Miasta w Przasnyszu i przeprowadza ankietę dotyczącą poziomu życia mieszkańców naszego miasta. Czujna przasnyszanka nie wdawała się w rozmowę z kobietą i szybko ją zakończyła. Fałszywa ankieterka to młoda kobieta w wieku 23-25 lat, blondyna o długich włosach, ubrana w kurtkę, czapkę i kozaki koloru czarnego, otulona dużą czarno-białą chustą. To miła, łatwo nawiązująca kontakt osoba.

Pamiętajmy ! Nie każda osoba nieznajoma jest tą, za którą się podaje. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania .Przebiegłość oszustów nie zna granic. Pod pozorem nadzwyczajnej okazji, nieszczęścia , współczując wzbudzają zaufanie swoich ofiar, następnie stwarzają zamieszanie i bez skrupułów okradają. Przestępcy żerują na naiwności i delikatności ludzi , co szczególnie wykorzystują wobec starszych osób. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta i powiatu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku , koniecznie przekazali informację o działaniach oszustów oraz sposobach bezpiecznego zachowania.

E.N.
KPP Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments