Pociągi na linii Ostrołęka-Chorzele będą mogły jeździć już w połowie 2023 r. PKP dementuje wieści o opóźnieniach

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy powiatu przasnyskiego mogli przeczytać informację o opóźnieniach w reaktywacji linii kolejowej nr 35 na trasie z Ostrołęki do Chorzel. Zarówno PKP, jak i Samorząd Województwa Mazowieckiego, nie były wówczas w stanie podać konkretnego terminu zakończenia prac. Właśnie otrzymaliśmy informację, że reaktywacja linii nastąpi wcześniej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać.

 

Pod koniec ubiegłego roku Samorząd Województwa Mazowieckiego informował, że nie dojdzie do zaplanowanej na przyszłoroczne lato reaktywacji ruchu pasażerskiego linii nr 35 na trasie Ostrołęka – Chorzele. Miało to nastąpić nie wcześniej niż po zakończeniu obowiązywania rocznego rozkładu jazdy pociągów 2022/2023.

W związku trwającymi spekulacjami, dotyczącymi realnego terminu oddania linii do użytku, poprosiliśmy PKP o rozwianie wątpliwości. Jak się okazało, pociągi mogą wrócić na szlak między Ostrołęką a Chorzelami już w połowie 2023 r.

 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały nowy tor do sprawnych podróży na linii Ostrołęka – Chorzele. Gotowe są perony na wszystkich stacjach i przystankach. Zarządca infrastruktury, w połowie 2023 r., po 22 latach, planuje reaktywować linię kolejową. Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy, która nastąpi 10/11 czerwca 2023 r., na linii Ostrołęka-Chorzele będą mogły jeździć pociągi. Oferta przewozowa jest uzależniona od gotowości przewoźników — przekazał w odpowiedzi Karol Jakubowski z zespół prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Czas przejazdu pociągów regionalnych z Ostrołęki do Chorzel szacowany jest na około 50 minut, a linia będzie dostosowana do prędkości 120 km/h (80 km/h dla pociągów towarowych).

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

Matołusz przybędzie na otwarcie?

HassanAbdullah
HassanAbdullah
10 miesięcy temu

Bedzie nie bedzie, czas pokaze. Tymczasem znowu Chorzele i Matolusz wyczekiwana gwiazda otwarcia. Za rok bedzie jeszcze wiecej gwiazd omijajacych Przasnysz.I tak sie nawzajem pocieszajmy. Rozumiem obywatelu, ze idea meczeciku na rynku przasnyskim wlasnie poszla sie kitrac lub prosciej, poszla w PIStu . Wnioskuje PO ilosci komentarzy- 102 wpisy !! pod art. o zwyklym rzempale w Przasnyskiej Farze , co rzekomo jeszcze do pedalow dolnych nie dosiega. A mialo byc tak pieknie z naszym przybyciem i ugoszczeniem : ubogacenie kulturowe, inzynierowie, lekarze, prawnicy ze wschodu mieli znalezc prace. Mialy byc na ryneczku butiki z hijabami burkami, czarczafami , wiecej kebsow… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  HassanAbdullah

Nie wiem co tam wciągasz po cichu, ale odstaw to gó*no, bo ci mozg już zupełnie zlasowało.

HassanAbdullah
HassanAbdullah
10 miesięcy temu

Eksperta od medycyny milo posluchac byle nie konowala.

Palimy zwykla tradycyjna Hookahs shisha-fajke wodna, legalna i dozwolona u nas. Taka mialem nadzieje ze jej zapach bedzie  czuc na naszym wspolnym ubogaconym ryneczku przasnyskim.

My to palimy od stuleci. Nie gó*no tylko wegiel.

Tez mielismy to sprzedawac w butikach na ryneczku zeby Przasnyszan ubogacic.

Nic sie po tym nie lasuje tylko potencia na niewierne przychodzi.

Czyzby pierwszy objaw rasizmu i nietolerancji kulturowej? POpraw, pewno sie myle

Tego bym sie nie sPOdziewal.

Niby koko euro sPOKO a tu pierwsze pierwiosnki wspolpracy i niePOrozumien?

HassanAbdullah
HassanAbdullah
10 miesięcy temu

Zauwaz po plusikach pod mojemi wpisami Przasnyszanie nas lubia i czekaja na nas i ubogacenie kulturowe . Kiedy nas wpuscicie?

HassanAbdullah
HassanAbdullah
10 miesięcy temu

Przeciez po dobroci mowie ze, jak tylko nas wszystkich wpuscicie to i pieniadze z KPO beda. Sam wuc Tusku publicznie zapewnial a i Niemcy pomoga i odblokuja, nie ma obaw.
Zbiora wszystkich nachodzcow u siebie i odesla do obozow w POlsze , mieszkan osiedlencazych finansowanych przez Polske zgodnie z umowa polska-niemiecka o readmisji. Dlaczego nas blokujecie i sobie blokujecie srodki z KPO? Nie lepiej razem ubogacac sie i czerpac z KPO?
nie mam sily ani do balbiny ani do matolusza ani do pisdzielcuf
Maro zlituj sie
Marzniemy na tej Bialorusi i bija nas.

max
max
10 miesięcy temu

Nie. Będzie Marek (fałszywy)

Edek
Edek
10 miesięcy temu
Reply to  max

Max Zmieniles znowu nick….

kkk
kkk
10 miesięcy temu

Kto i po co będzie jeździł do Chorzele z Ostrołęki bo z Chorzele do Ostrołęki to może z 2 osoby może pojedzie tak potrzebny trasa że masakra Ostrołęki Olsztyn to tak super by było ale nie do Chorzele

Zygmunt
Zygmunt
10 miesięcy temu
Reply to  kkk

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz to byś wiedział że linia od Ostrołęki do Olsztyna idzie przez Chorzele i Szczytno, ta trasa istniała o dawien dawna, tylko do Przasnysza nie dotarła cywilizacja do tej pory i jeszcze długo nie dotrze.

z17
z17
10 miesięcy temu
Reply to  Zygmunt

Zygmunt, ale za Chorzelami w stronę Olsztyna tory wymagają naprawy, a absolutnie nikt o to nie zabiega i nie wiadomo kiedy i z jakich pieniędzy PKP PLK miałoby to zrobić. W aktualnym stanie technicznym jest skrajnie mało prawdopodobne, aby jakikolwiek przewoźnik zwłaszcza PKP InterCity , który tutaj byłby najbardziej wskazany, chciałby jeździć z Ostrołęki do Olsztyna (a w zasadzie to z Białegostoku do Gdyni przez Łapy, Ostrołękę , Chorzele, Szczytno i Olsztyn). Wszystko wskazuje na to, że będą to pieniądze wywalone w błoto na dwie pary pociągów donikad.

Zygmunt
Zygmunt
10 miesięcy temu
Reply to  z17

Kawałek od Szczytna do Wielbarka jest w dobrym stanie, w najgorszym stanie jest ten ostatni do Chorzel ale trasa jest przejezdna tylko trzeba dostosować prędkość. Pociągi techniczne i z komponentami do realizacji trasy od Chorzel do Ostrołęki jeździły od strony Olsztyna i tory wytrzymywały, jeden skład się wykoleił bo za szybko jechał na zakręcie, a to nie były lekkie składy. Myślę że ten ostatni odcinek też przejdzie renowację i cała trasa będzie dostosowana do wymogów pociągów pasażerskich i towarowych tak jak to działało kiedyś.