Planowali Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Przasnyszu.

W dniu 21 stycznia 2019 r. Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP dh Cezary Supeł, Skarbnik Komendy Chorągwi Mazowieckiej dh. Michał Bagiński, Komendant Hufca ZHP Ciechanów dh. Piotr Rzeczkowski, Komendant Hufca ZHP Przasnysz dh. Łukasz Kijora, Komendant XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej w Przasnyszu dh. Jacek Klinger uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem Przasnysza Łukaszem Chrostowskim poświęconemu organizacji Dni Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego (DCHM) na terenie Przasnysza.

Na spotkaniu dh. Jacek Klinger przedstawił ogólne założenia DCHM w Przasnyszu, ich idę i cele. Następnie opowiedział o zobowiązaniach KH ZHP w Przasnyszu przy realizacji tego przedsięwzięcia.
Spotkanie przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze oraz potwierdziło duże zaangażowanie samorządu w organizację XXVIII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Przasnyszu, które odbędą się w dniach 20-22 września 2019 roku.

Wszyscy uczestnicy spotkania przyznali, że wydarzenie to jest nie tylko wspaniałą okazją do integracji harcerskiego środowiska naszego województwa, ale także znakomitą promocją Przasnysza oraz naszego regionu. Nie jest zjawiskiem codziennym i szybko w Przasnyszu się nie powtórzy.

W spotkaniu brali udział również:
Starosta Powiatu Przasnyskiego Pan Krzysztof Bieńkowski
Komendant Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu Pan Tomasz Łysiak
Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu Pan Waldemar Białczak
Sekretarz Urzędu Miasta w Przasnyszu Pan Jarosław Szmulski
Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Pani Marta Przewodowska
Dh Artur Jaśkiewicz Zabezpieczenie medyczne
Dh Adam Kapszukiewicz Harcerska Służba Zabezpieczenia.

Wojciech Urbański pracownik UM Przasnysz

Źródło UM Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments