Pierwszaki z Ulatowa-Adam pasowane na uczniów

Ten akt dla każdego ucznia powinien mieć ogromną wagę. I dla najmłodszych takim jest. Przekonali się o tym uczestnicy niedawnej uroczystości w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach, którą zorganizowano 23 października.

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe. Rozpoczęli ją sami kandydaci na pełnoprawnych uczniów, czyli dzieci z klasy I. Był czas na ich występy, wierszyki i piosenki. Ale to nie wystarczyło do tego, by przyjąć najmłodszych do szkolnej rodziny.
Oto bowiem „starszyzna” z klasy VI stwierdziła, że ich młodsi koledzy nie są jeszcze gotowi – i nie można ich pasować na ucznia bez egzaminu. Musieli więc każde dziecko przepytać indywidualnie. Łatwo nie było, gdyż padały trudne pytania o szkołę, klasę, ojczyznę; szóstoklasiści mieli także w zanadrzu zadania czysto szkolne – np. z liczenia czy głoskowania.

Dopiero po zdanym egzaminie klasa VI uznała, że miło jest powitać pierwszoklasistów, którzy potrafią wykazać się wymaganą wiedzą i umiejętnościami. Wtedy też dyrektor Danuta Łubińska przyjęła uczniowskie przysięgi oraz uroczyście pasowała pierwszaków na uczniów, po czym udekorowała ich specjalnymi biretami oraz odznakami. Każde dziecko otrzymało też pamiątkowe dyplomy i upominki.

Szczęśliwi pierwszoklasiści otrzymali również drobne prezenty od starszych uczniów i wychowawczyni Magdaleny Morawskiej.

Po zakończonej części oficjalnej rodzice uczniów kl.1 przygotowali niespodziankę w postaci tortu. Nowi uczniowie byli zachwyceni podarunkami i wydarzeniami, które skupiały się wokół nich.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments