PG Przasnysz: Internet narkotykiem XXI wieku

10 kwietnia w przasnyskim gimnazjum odbyła się prelekcja na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od korzystania z internetu. Dla młodzieży i nauczycieli wystąpiła klasa II h, która przedstawiła swój projekt edukacyjny pt. „Zagrożenia cyberprzestrzeni”. Opiekunem uczniów była pani Agnieszka Grabowska, która przez ostatnie miesiące pomagała im w przygotowaniu prezentacji.

Wystąpienie stanowiło dobrą okazję, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o uzależnieniu od wirtualnego świata i zagrożeniach, które na nas w nim czekają. Uczniowie II h zauważyli, że internet jest narkotykiem XXI wieku. Przedstawili filmiki własnego autorstwa obrazujące zagrożenia obecne w cyberprzestrzeni. Widownia zapoznała się z wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi tego tematu.
Prezentację uczniów dopełniła prelekcja pań policjantek z Komendy Powiatowej w Przasnyszu, które uświadomiły młodzieży, jakie kary czekają szantażystów bądź hejterów. Apelowano również, żeby się nie bać i informować o sytuacjach, w których jesteśmy ofiarami bądź świadkami cyberprzemocy.
Obydwa wystąpienia można było zobaczyć w tym dniu dwukrotnie. Również po południu odwiedzający naszą szkołę przyszli uczniowie z rodzicami mieli okazję, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat internetowych zagrożeń. Projekt i prelekcja cieszyły się zainteresowaniem, gdyż nie da się ukryć, że coraz więcej czasu każdy z nas spędza w świecie wirtualnym, w którym czyha tak wiele niebezpieczeństw.

Natalia Gadomska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments