Oszuści nadal wykorzystują metodę „na BLIK”. Młoda kobieta straciła w ten sposób 1800 złotych

Policja ponownie ostrzega przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK). Najczęściej oszuści włamują się na konto na profilu społecznościowym, podszywają pod naszych znajomych i proszą o udostępnienie kodu BLIK.

 

Oszustwo „metodą na BLIK”  polega na tym, że osoba logując się do swojego banku, musi wygenerować w aplikacji kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”. Niestety w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można cofnąć, przestępca natychmiast go wykorzystuje do wypłaty pieniędzy.

W taki sposób została oszukana młoda mieszkanka powiatu makowskiego. Kobieta straciła 1800 złotych.

 

Pamiętajmy, aby każdą korespondencję, prowadzoną za pomocą profili społecznościowych należy traktować z dużą ostrożnością i rozwagą. Jeśli otrzymasz wiadomość od znajomych zadzwoń do tej osoby i potwierdź prośbę o pożyczkę.

Pamiętajmy również, żeby nie podawać nikomu danych do logowania na konto bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych (BLIK). Zadbajmy także o odpowiednie zabezpieczanie swoich danych osobowych oraz profili i komunikatorów.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments