Ostrołęka. Policjant obezwładnił szaleńca, który groził przechodniom nożem.

Niezrównoważony psychicznie człowiek groził nożem przechodniom. Bez chwili wahania zareagował policjant po służbie, wracający z zakupów. Bez zastanowienia obezwładnił napastnika. Zareagował, tam, gdzie inni odwracali wzrok.

 

Wiernością przysiędze policyjnej oraz odwagą wykazał się st. sierż. Ariel Mrozek z ostrołęckiego wydziału patrolowego. Policjant, będąc na zakupach zauważył agresywnego mężczyznę, który awanturuje się w rejonie jednego ze sklepów. Gdy agresor wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom, policjant natychmiast zareagował i obezwładnił mężczyznę.

– Funkcjonariusz tuż przed weekendem wracając z zakupów, zauważył, jak pod jednym ze sklepów na ul. Hallera w Ostrołęce mężczyzna ubliża osobom postronnym. O zdarzeniu telefonicznie powiadomił dyżurnego ostrołęckich policjantów, po czym zwrócił uwagę mężczyźnie, aby się uspokoił. Jednak ten odpowiedział agresją. Młody agresor był bardzo pobudzony, z kieszeni wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom, wśród których były też dzieci. Policjant bez wahania zareagował, najpierw wybił z jego ręki uderzeniem nóż, następnie użył wobec niego chwytów obezwładniających – poinformował podkom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

 

Po przyjeździe patrolu na miejsce mundurowi zastali leżącego na chodniku obezwładnionego 21-letniego mieszkańca gminy Goworowo, kilka metrów dalej znajdował się na chodniku nóż. Od mężczyzny czuć było alkohol. Policjanci przewieźli młodego mężczyznę na komendę i osadzili w policyjnym areszcie, niebawem odpowie od za swoje postępowanie.


 

Źródło KMP Ostrołęka
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments